Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ez év folyamán a jeles évfordulót már egy 145 kilométeres biciklitúrával is beírták az iskolanaplóba, amelynek során 13 diák és három kísérőtanáruk Magyarországon tekerte le a távot, meglátogatva a battonyai Mikes Kelemen Katolikus Gimnáziumot is. Aztán májusban elkészült az iskola imázsfilmje is, Józsa Krisztián Norbert és Bács Tamás alkotása, a legjobb pályázókat tavaly a karácsonyi kóruselőadás után díjazták. Az évfordulóhoz méltóra sikeredett a jubileumi 25. Széchenyi-bál is, amelyen rekordszámú résztvevő, 300 személy volt jelen – tekintettek vissza a jelenlévők.
Az ünnepség hajrájában plakátkészítő pályázatot hirdetett az iskola, de powerpoint-prezentáció készítésében is remekelhetnek a licisták, akik a gimnazistákat kell lenyűgözzék műveikkel. Az 5–8-asok a maguk során ezeknek a bemutatóknak az alapján kell papírra rajzolni, megfesteni a maguk évfordulós plakátjait.
Pénteken egész napos programmal zárják az emlékévet: az akció reggel 9-kor villámcsődülettel kezdődik az iskola udvarán, az elemisták rajzkiállítást hoztak össze, tanítóik kuruc–labanc vetélkedőt szerveznek nekik ,és lúdtollal írást oktató műhely is lesz, majd megkoszorúzzák az iskola udvarán álló kopjafát. A középiskolások bemutatják iskolatörténeti prezentációikat a gimnazistáknak, és e témában vetélkedő is lesz a kisebbek számára. A licisták elsétálnak azokhoz az épületekhez, melyekben fennállása óta működött az iskola, majd ennek kapcsán egy kvízben is megmérettetnek.
10.45-kor az iskola volt igazgatói megkoszorúzzák a Mikes-mellszobrot, és a diákok Mikes leveleiből olvasnak fel részleteket. 11 órakor a díszteremben ünnepi műsorra kerül sor, amelyre az iskola minden volt és jelenlegi oktatója, valamint több közéleti személyiség is meghívást kapott, ezek után bemutatják a néhai Jancsó Árpád, volt mikeses tanár és igazgató által megírt kis könyvecskét, mely az alapítástól napjainkig a tanintézmény jeles pedagógusainak rövid pályaképét tartalmazza. A hátsó udvar szépen felújított részében ez alkalomra felállított, Szőcs Levente nyugdíjas tanár faragta kopjafa megkoszorúzása után a tanári kar egy díszebédre hivatalos, ezzel lezárul az emlékév rendezvénysorozata.
Az intézmény annak idején a város felső leányiskolájaként indult a Bazár épületének emeletén, az első világháború után a kollégium fogadta be, később a volt Kós Károly-iskola épületében önállósult. A mostani iskola régi épületegyüttesében, majd a jelenlegi Mihai Viteazul Kollégium épületében is működött, 1991-ben onnan költözött az akkori 3-as számú faipari líceum épületébe, ekkor vette fel a Mikes Kelemen nevét.