Gyermeki lelkek az iskolai tanácsadó szobákban: válsághelyzetek és megoldások
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környeze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Cass Business School idén ősszel közzétett kutatási anyagából kiderül, hogy a telefon akkumulátorának töltöttsége jelentősen befolyásolja azt, hogy az ember hogyan érzi magát. De olyannyira, hogy ha az ikon néhány csíkot veszít, az már a hangulatát is elrontja, sőt, a tér és idő érzékelésében is megkerülhetetlen tényezővé vált.
A brit kutatást a naponta Londonba ingázók körében végezték, és arra az eredményre jutottak, hogy a válaszadók már a távolságot sem elsősorban állomásokban vagy kilométerben mérik, sokkal inkább az alapján ítélik meg, kitart-e a telefonjuk töltöttsége az úti céljukig.
Dr. Thomas Robinson, a kutatás vezetője elmondta, hogy munkájuk során kiderült, a teljes töltöttség pozitív érzéseket keltett az emberekben, ám a félig vagy teljesen lemerült állapot szorongást, rossz közérzetet okozott bennük. Ez persze azzal is magyarázható, hogy az okostelefon már sokkal több, mint kommunikációs eszköz: egyszerre térkép, fizetőeszköz, napló, szórakoztatóeszköz is. A válaszok egyértelműen azt mutatták, hogy azok, akik állandóan a telefonjuk állapotával foglalkoznak, magukat gyakran jó tervezőnek, analitikusnak, ám kissé kényszeresnek tartják.
Azokat viszont, akik rendszeresen hagyják, hogy telefonjuk lemerüljön, rendezetlenebbnek, felelőtlenebbnek, már-már antiszociálisnak tartják. A telefon töltöttségére ügyelni így kvázi annyit tesz, mint a társadalom kompetens tagjává válni más emberek szemében is.
A tanulmányból egyelőre csak összegző anyag született, a Cass Business School kutatói később további részleteket is fognak közölni a Marketing Theory című szaklapban.
(femina)