Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kovászna Megye Tanácsa 2019-ben 121 millió lejből gazdálkodott, ennek több mint egyharmadát, 43 millió lejt fordított a szociális háló fenntartására – mondta el Tamás Sándor. – Akárcsak a kórház esetében, most is bebizonyosodott, hogy jobban gazdálkodunk a közpénzzel, mint az állam, kiszámítható jövőt tudunk tervezni az intézményeinknek – hangsúlyozta a megyetanácselnök.
Rámutatott: jelenleg 560 személy dolgozik a rendszerben, ez – a megyei kórház után – az önkormányzat második legnagyobb „üzeme”. Vass Mária, a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság vezetője kifejtette: meghosszabbították a szerződést az oltszemi kastély tulajdonosaival, a megyei tanáccsal és a bodoki önkormányzattal, hogy további egy évre ott maradhasson az állami gondozásban lévő mintegy ötven gyerek.
A SERA Alapítvánnyal kötött megállapodás részeként három családi ház építésére kerül sor (egy Bodzafordulón és kettő Kézdivásárhelyen), amint elkészülnek – várhatóan 2020 novemberében –, ezekbe költöztetik a gyerekeket. Az igazgató elmondta azt is, hogy kezdeményezték a 18 évet betöltő fiatalokat befogadó sepsiszentgyörgyi központ átszervezését:12 fiatal korábban tömbházlakásban élt, helyette egy magánházba költöznek. Kiemelte, a szolgáltatások bővítése ugyancsak fontos része tevékenységüknek, idén ugyancsak a Sera Alapítvánnyal közösen épített két rehabilitációs központot adtak át (Bodzafordulón és Sepsiszentgyörgyön), amelyek fogyatékkal élő gyerekek fejlesztését teszik lehetővé.
A megyében ezzel hat olyan rehabilitációs központ van, amelyeket fogyatékkal élő felnőttek és gyerekek vehetnek igénybe. Létrehoznak egy, a családon belüli erőszak áldozatait befogadó védett otthont is. Egy sürgősségi befogadó központ már működik a megyében, de ott csak 60 napig maradhatnak, az új létesítményben egy évig élhetnek az áldozatok. Jelenleg hét éven aluli gyerekeket nem lehet rezidenciális rendszerben elhelyezni, ezért fontos a nevelőszülő-hálózat.
Háromszéken jelenleg 122 nevelőszülőt foglalkoztatnak, öt év alatt ötven személlyel szeretnék bővíteni a hálózatot, folyamatosan várják a jelentkezőket, az igazgatóság sepsiszentgyörgyi székhelyén lehet érdeklődni (Sajtó utca 8/A.) Folytatják a 2018 januárjában indított programot, amelynek célja, hogy rászoruló családok lakhatási körülményein segítsenek annak érdekében, hogy a család egyben maradhasson. Idén 28 esetben segítettek (asztalt, ágyat, egyéb berendezést vásároltak, vagy éppen manzárdot építettek a meglévő házra) olyan családoknál, ahol megvolt a szükséges kohézió, és így összesen 81 gyereket sikerült megtartani családjuk körében, akik így nem kerültek be az állami rendszerbe – mondta el Vass Mária.