Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A CSM-hez közel álló források szerint Ţînţ megválasztását tizenöten támogatták, négyen ellene szavaztak.
A CSM december 10-ei plenáris ülésén elhalasztotta az új elnök kijelölését, miután a Nicoleta Margareta Ţînţ megválasztására kiírt szavazás kétszer is döntetlen eredménnyel zárult: kilenc igen, kilenc nem, egy érvénytelen szavazat.
Nicoleta Margareta Ţînţöt a CSM bírói szakosztálya szavazással jelölte az elnöki tisztségre.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácsnak tizenkilenc tagja van: kilenc bíró és öt ügyész, akiket a bíróságok és az ügyészségek közgyűlésén választottak meg, a civil társadalom két képviselője, akiket a szenátus nevesít, és van három tisztségviselő – az igazságügyi miniszter, a legfelsőbb bíróság elnöke és a legfőbb ügyész – akik hivatalból tagjai a testületnek. A megválasztott tagok hivatali ideje hat év, az újraválasztás lehetősége nélkül.
Az alkotmány és a CSM működését szabályozó 2004/317-es törvény értelmében a Tanácsot az elnök vezeti, akinek munkáját a másik szakosztályhoz tartozó alelnök segíti. Utóbbinak egyéves mandátuma van, ami nem megújítható.
A CSM elnöki és alelnöki tisztségére csak a bíróságok és az ügyészségek közgyűlésén megválasztott kilenc bíró és öt ügyész pályázhat, a CSM-ben hivatalból részt vevő személyek és a civil társadalom képviselői nem.
A CSM vezetését a plenáris tagjai szavazással választják meg úgy, hogy az elnök és alelnök más-más szekcióhoz tartozzon.
Jelenleg a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács bíró tagjai a következők: Simona Camelia Marcu és Mariana Ghena – legfelsőbb bíróság, Lia Savonea – bukaresti ítélőtábla, Nicoleta Margareta Ţînţ – brassói ítélőtábla, Andrea Annamaria Chiş – kolozsvári ítélőtábla, Baltag Gabriela – Neamţ megyei törvényszék, Evelina Mirela Oprina – Ilfov megyei törvényszék, Mihai Andrei Bălan – temesvári bíróság és Mihai Bogdan Mateescu – Râmnicu Vâlcea-i bíróság.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács ügyész tagjai a következők Codruţ Olaru – legfőbb ügyészség, Cristian Mihai Ban – bukaresti ítélőtáblai ügyészség, Florin Deac – Máramaros megyei ügyészség, Nicolae Andrei Solomon – bukaresti ügyészség és Tatiana Toader – Bukarest második kerületi ügyészség.
Victor Alistart és Romeu Chelariut a szenátus jelölte a CSM tagjává a civil társadalom képviseletében.
(Agerpres)