A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bob Diachenko, biztonsági szakértő szerint az adatcsomag december 4-19. közt volt elérhető bárki számára a neten, több hackerfórumon is letölthető fájlként terjesztették. A letöltőfájlt tartalmazó oldal azóta elérhetetlenné vált. Az érintett felhasználók jelentős része amerikai.
Diachenko szerint a kiszivárgott adatokhoz vélhetően a Facebook API-jának sebezhetőségén keresztül férhettek hozzá az elkövetők, vagy úgynevezett illegális „scrapinggel”, ami a profiladatok összegyűjtését jelenti. Ezzel a módszerrel könnyedén leszedhetőek egy profil publikus információ, úgy mint a reakciók, lájkok, hozzászólások, illetve a profiloldalon megadott adatok. A scrape-elés ugyan sérti a Facebook irányelveit, de nem kell túl nagy szakértelem az elvégzéséhez, főleg ha adott felhasználó nem igazán használja a láthatósági beállításokat.
Ugyan ezek még nem bankkártya-adatok, jelszavak, vagy más kifejezetten érzékeny információk, de Diachenko szerint a csomagban fellelhető adatok hasznosításával az érintettek a szokásosnál több gyanús, adathalász célzatú üzenetet kaphatnak a csalóktól, ami növeli annak esélyét, hogy érzékenyebb adataikat is ellopják a jövőben.
A telefonszámok, e-mail címek felhasználásával a kiberbűnözők fejlettebb támadásokat indíthatnak.
A szakember tanácsa szerint érdemes a profilunkon posztolt tartalmak láthatóságát csak az ismerősi körünkre korlátozni, illetve a beállítások közt az Adatvédelem pont alatt beállítani, hogy e-mail cím, telefonszám alapján ne vehessék fel velünk mások a kapcsolatot, és a keresőmotorok listáiban se jelenjen meg profilunkra mutató hivatkozás.
A Facebook egyelőre nem kommentálta a hírt.
(24.hu)