Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ha csuklón kattan a bilincs
A Román Rendőrség sajtóosztálya közölte, hogy a 2019. évi 192-es törvény alapján, a 2002. évi 218-as törvényekből kiindulva módosultak a rendőrök általi bilincshasználat előírásai. A rendőr alkalmazhat bilincset vagy más mozgáskorlátozó eszközt bármely személy erőszakos cselekedeteinek megakadályozására vagy semlegesítésére, az alábbiak szerint:
1. ha a rendőrség székházába kísérendő személyről tudvalevő, hogy erőszakos a rendőrrel vagy más személyekkel és javakkal szemben,
2. ha a rendőrség székházába kísérendő személy már elkövetett erőszakos bűncselekményt, terroristatámadást, vagy pedig ilyesmikkel gyanúsítható,
3. ha a szóban forgó személy megszökött a törvényes fogva tartásból, esetleg kibújt az előzetes letartóztatási vagy büntetés-végrehajtási parancs alól,
4. ha a rendőrségi kíséret útvonala vagy a használt közlekedési eszköz nem teszi lehetővé azt, hogy a kísért személy erőszakos cselekményét vagy szökését másképpen megakadályozhassák,
5. ha a szóban forgó személyt azért kell őrizetbe venni, hogy ezáltal elhárítsák a közveszélyt, a személy veszélyes megnyilvánulásának esélyét.
A rendőrségi közlemény rámutat, a bilincs használatának nem az a célja, hogy testi fájdalmat okozzon az érintett személynek, hanem egyfelől azt célozza, hogy az érintett személy saját életét, testi épségét ne veszélyeztethesse, ugyanakkor a rendőrök vagy más személyek életére, testi épségére se jelentsen veszélyt a váratlan megnyilvánulásaival. (bl)
Nőtt a temetkezési segély
Tegnaptól lépett érvénybe a változás, miszerint a nyugdíjas, illetve biztosított halálakor a segély 5429 lejre nő, ami 266 lejjel több a tavalyi 5163 lejes összegnél. Ha a biztosítottnak egy olyan családtagja hunyt el, aki nem rendelkezett biztosítással és nem is volt nyugdíjas, szintén jár temetkezési támogatás. Ebben az esetben az állam 2715 lejt biztosít idéntől, ez az összeg 133 lejjel több, mint tavaly, amikor 2582 lejt fizettek ki. A támogatás a megyei nyugdíjpénztártól igényelhető maximum három évvel a hozzátartozó elhunyta után, az összeget pedig a kérvényezést követően 3 napon belül fizetik ki.