Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Beder Imre kézdivásárhelyi lelkész, egyházmegyei főjegyző fogadta őket házigazdai szerepben, mint elmondta: a látogatás egy hétvégére szólt, a vasárnapi istentiszteleten a vendég lelkészek szolgáltak. Vendéglátókként arra törekedtek, hogy minél többet megmutassanak a vidék szépségeiből, hagyományaiból, és nem mellesleg a történelméből.
Idén egy szűkebb csapat érkezett, 5-en jöttek a korábbi 8–10 fős társasággal szemben, a lelki vezetőket elkísérte a Kossuth Rádió egy munkatársa, Zsoldos Barnabás is. Az Úz völgyében egész napos kiránduláson mutatta be Gergely József erdész a lövészárkokat, a Mátyás király-erődöt, a különböző frontvonalakat, a temetőt is meglátogatták: nem véletlenül, hiszen a magyarságtudat, az összetartozás érzésének erősítése a cél. Kommandón is jártak, a lovas szánozás mellett bemutatták a fatelep történetét, a megye legmagasabban fekvő településének különös világát.
A találkozások során közös rendezvényeket vesznek számba, a testvérgyülekezeti kapcsolatokat ápolják, és újabbak kialakítását is célul tűzték ki.
– Az elképzelés az, hogy minél több lelki vezető és gyülekezeti tag jusson el Kézdivásárhelyre és környékére, hogy a történelmi múltat „helyre tegyük”. Sok hasonlóság van közöttünk egyházi szinten is, az övék is picit zártabb társadalom, akár a székely, és népszerűsíteni és tudatosítani kívánjuk bennük, hogy ne feledjék el, amit mi sem feledünk – fogalmazott Beder Imre.