Marilyn Monroe székely felfedezőjére emlékeznek
A ki tudja hány férfi fantáziáját megmozgató Marilyn Monroe-ról bizonyára sokan hall...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
KIÁLLÍTÁS
* Ma 18 órától a kézdivásárhelyi Vigadóban a Nagy Mózes Elméleti Líceum diákjai kiállítással egybekötött ünnepi műsorral emlékeznek meg Mihai Eminescu költő születésének 170. évfordulójáról.
* Február 7-én, pénteken 19 órától MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben Szalai Borbála megnyitja Cséfalvay András Jövőnk a sivatagban című kiállítását.
SZÍNHÁZ
Ma és pénteken 19 órától a Tamási Áron Színház nagytermében (színpadra épített nézőtér) a Móricz Zsigmond Barbárok és Az utolsó betyár című novellái alapján készült Barbárok (rendező: Hegymegi Máté) című előadás tekinthető meg.
HANGVERSENY
Ma 18 órától az Árkosi Művelődési Központ Bástya-termében a Brassói Transilvania Tudományegyetem Zenetagozatának végzős diákjai lépnek fel: Péter Ervin, Kakasi Nóra, Romulus Mircea Anghel, Ana Nițu, Bianca Selaru. Felkészítő tanárok: dr. Filip Ignác professzor és Anca Preda egyetemi előadó.
TÁNC
Ma 19 órától a Háromszék Táncstúdióban A banda című előadását játssza a Háromszék Táncegyüttes. Rendező-koreográfus: Könczei Árpád.
MŰVÉSZ MOZI
Ma: 16.30 Bad Boys – Mindörökké rossz fiúk (am. akcióthriller, magyarul beszélő); 17.00 A Mancs őrjárat (kanadai animációs film, románul beszélő); 18.45 Valan – Angyalok völgye (magyar krimi); 18.45 Botrány (kan.–am. életrajzi dráma); 20.45 Úriemberek (am. akciófilm, magyarul beszélő); 21.00 1917 (ang.–am. háborús filmdráma).
ORGONAKONCERT
Február 7-én, pénteken 18 órától Józsa Domokos, a nagyvárad-szöllősi plébániatemplom egyházzenei felelőse orgonakoncertet ad a kézdivásárhelyi Boldog Özséb-templomban. A belépés ingyenes.
HUMORPINCE
A Kónya Ádám Művelődési Ház Pinceklubjában ma 18 órától szeretettel várnak minden humorkedvelőt, kikapcsolódni vágyót.
PÁLYÁZAT
A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége Vannak vidékek címmel Kárpát-medencei versmondó versenyt és versfilm-pályázatot hirdet. Mindkettőre Kárpát-medencei magyar ajkú középiskolás diákok jelentkezhetnek a felhívásban megadott szempontrendszer szerint. Jelentkezni online lehet az RMPSZ honlapján március 16-ig. Részletek honlapunkon (www.hirmondo.ro.)
BÁBSZÍNHÁZ
Február 6-án, csütörtökön és 7-én, pénteken 18 órától, február 8-án, szombaton 11 órától A fák titkos szíve című előadását játssza a Cimborák Bábszínház a stúdiótermében. Belépőt foglalni a 0755.335.400-as telefonszámon lehet Csüdöm Eszternél. Jegyek válthatók a helyszínen is az előadás előtt fél órával. Az előadást a február 4–12. közötti időszakban hétköznapokon 10 és 12 órától szervezett közönségnek játsszák.
ELŐADÁS
Február 6-án, csütörtökön 18 órától a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron-termében, a Háromszéki TÉT-estek (Tudás–Élmény–Tapasztalat) elnevezésű rendezvénysorozatának vendége dr. Gőblyös István, a magyarországi Nemzeti Lovasakadémia alapítója és szakmai vezetője lesz. Van-e nemzeti lovaskultúránk? Visszatalálás a gyökerekhez című előadásában az annak címében felvetett kérdést járja körül, megvizsgálva a magyar nemzeti lovaskultúra létezésének mai esélyeit, jellemzőit, felelevenítése, fenntartása lehetőségeit korunkban. Az előadó bemutatja nemrég megjelent, a lovas szaknyelv megújítását, mai magyarra alkalmazását tartalmazó, Tizenöt mondat című könyvét is, amely nemzeti lovaskultúránk és a lókiképzés alapelveit foglalja össze és tárgyalja.