Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az afrikai népmese alapján készült A fák titkos szíve című előadást az 5 év fölötti nézőiknek ajánlják az alkotók. Az előadást február 10–12. közötti időszakban, hétköznapokon 10 és 12 órától szervezett közönségnek játsszák. A történet egy nyúlról, egy hiénáról meg egy baobab fáról szól. Nekünk, európaiaknak talán nem mond sokat, de Afrikában ez az élet fája. Évezredes szimbóluma az életenergiának, teljesítménynek és a fiatalság megőrzésének. Több ezer évet él, hatalmas rostos törzse akár több tonna vizet képes tárolni. Menedéket, táplálékot, vizet biztosít a szavannai állatoknak és embereknek. Fák nélkül az emberiség nem létezne. Ez az afrikai népmese a Föld bármelyik pontján érvényes és jelenleg talán időszerűbb, mint valaha, fogalmazták meg az alkotók.
A rest legényről című magyar népmese alapján készült bábjátékot február 14–21. között játsszák. Az előadás az asztali bábjátszás és az árnyjáték technikáját ötvözi, a sajátos képi világot Simó Enikő képzőművész tervezte, a hangulatok megteremtésében nagy szerepet játszik a Román Hunor által szerzett népies zene.