A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bár a világon létezik magasabb 3D nyomtatóval készített épület – egy Kínában található ötemeletes, 90 méterre tornyosuló apartmanház –, a Singularity Hub szerint a dubaji objektumnak – a maga 640 négyzetméterével – a legnagyobb az alapterülete.
Az épületet előre gyártott beton alapra állították, melyre a 3D nyomtató üreges falakat épített fel újrahasznosított építőipari törmelék, cement, gipsz és egyéb vegyületek gyorsan száradó keverékéből. Az így keletkezett anyag körülbelül 50 százalékkal könnyebb és lényegesen tartósabb, mint a hagyományos beton.
A 3D nyomtató először 5–10 centiméter vastagságban körvonalazta a falakat, majd lassan felfelé építette őket, amíg azok el nem érték a kívánt magasságot. Ezután a tető kialakításánál emberek vették át a munkát, akik kivágták az ablakokat és megtöltötték az üreges falakat szigeteléssel.
Az új objektumot – melyet egy bostoni 3D nyomtatási és építőipari vállalkozás, az Apis Cor közreműködésével terveztek – a város önkormányzata adminisztratív feladatok ellátására szolgáló irodaként fogja használni.
A dubaji önkormányzat elkötelezett a 3D nyomtatóval készített épületek mellett, és reményei szerint ez a projekt csak a kezdet. A városi tisztviselők azt szeretnék elérni, hogy 2030-ig az új létesítmények 25 százaléka ezzel az új módszerrel készüljön.
A becslések szerint a 3D nyomtatásra való áttérés 70 százalékkal csökkenti az építéshez szükséges munkaerőt, és 90 százalékkal redukálja az építési költségeket.
(MTI)
Én is szeretnék egy új főnököt nyomtatni magamnak! Önök szerint mikortól lesz ez lehetséges?