Új bevásárlóközpont a Cenk alatt
A brassói AFI nagyáruház (mall) elsősorban azok számára lehet igen vonzó, akiket a m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A multiméter szabadfordításban nem más, mint egy többfunkciós mérőeszköz, amely többek között képes a feszültség, az áramerősség, a kapacitás, az ellenállás, a hőmérséklet és a hálózati hertz mérésére, valamint diódatesztelésre egyaránt. A multiméterek elég széles skálán mozognak jellemzőiket tekintve, így ebben a bejegyzésben szeretnénk egy kicsit több információt nyújtani annak érdekében, hogy az igényeidnek és munkavégzésednek legmegfelelőbbet tudd kiválasztani.
Multiméterek típusa
A multimétereket több tényező alapján különböztethetjük meg. Kijelzőjét tekintve létezik a régebbi analóg típus és a már újabb technológiát képviselő digitális. Míg az előbbinél egy skálán mozgó mutatóról tudjuk leolvasni az éppen mért értéket, az utóbbinál az LCD képernyőn egyszerűen láthatjuk az adatokat. Mindkét típusnak megvannak a maga előnyei és hátrányai egyaránt. Míg az analóg sok esetben megbízhatóbbnak és pontosabbnak bizonyul, a digitális kezelhetősége sokkal egyszerűbb.
Méréshatárok alapján is megkülönböztethetjük a multiméterek egyes fajtáit. Ezek a különböző mérési határok a csomagoláson vannak feltüntetve, amelyeken azt a maximális értéket olvashatjuk, amelyet a műszer még képes mérni. Általában 600V és 10 Amper a műszerek méréshatára.
Amennyiben szeretnél többet megtudni a multiméterek különböző fajtáiról, akkor keresd fel a netker8.hu weboldalát, ahol részletes és pontos képet kaphatsz a főbb jellegzetességeiről, és kiválaszthatod az igényeidnek legmegfelelőbbet.
Mit érdemes még tudni a multiméterekről?
A multiméterek kis helyet foglalnak, könnyűek és akár a nadrág övére akasztható kis táskában is elférnek, így a szakemberek könnyen és egyszerűen hozzáférhetnek még a létra legfelső fokán állva is. 10cm x 5cm-es alap méreten kívül ennek a duplája, azaz 20cm x 10cm-es is lehet, amely az analóg vagy a digitális kijelző nagyságának változásával is összefügg. Mindemellett a készülék rendelkezik egy kapcsolóval, amely forgatásával lehet a készüléket kezelni, valamint 2, 3 vagy akár 4 bemeneti csatlakozó ponttal egyaránt.
A digitális multimétereknek van egy úgynevezett A/D átalakító része, amelyek legtöbb esetben integráló típusúak, azaz kevésbé érzékenyek a zavaró zajokra, ami villanyszerelő szakmában nem mást jelent, mint a hálózatból eredő búgófeszültséget. Ennek köszönhetően a mért érték pontos lesz, és a mérés gyorsan és zökkenőmentesen fog zajlani.