Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Franciaország 4–2 arányú győzelmével ért véget az Oroszországban lezajlott labdarúgó világbajnokság. Erkölcsi szempontból azonban vitathatatlanul a horvát válogatott kerekedett felül, labdakezelésből, emberi tartásból, szerénységből és küzdeni tudásból egyaránt jelesre vizsgázván. Ugyanakkor a stadionokban jelen lévő, illetve a képernyők előtt szurkoló honfitársaik magatartása azonos volt a játékosokéval, így az elismerés a nemzet egészét illeti.
Meggyőződésem szerint ezen a világbajnokságon a labdarúgásért rajongó magyarok zöme a horvátoknak szurkolt. A saját nemzeti tizenegyünk hiányában ugyanis ezt jó szívvel és fenntartások nélkül csak értük tehettük meg, szem előtt tartva, hogy a hitünk, történelmünk, kultúránk, de még a sorsunk is egybeköt. Hiszen 1102 és 1918 között, vagyis 816 éven át Horvátország a Szent Korona fennhatósága alá tartozott. Mások mellett pedig IV. Zrínyi Miklós gróffal (1508–1566) hadvezérrel, horvát – szlavón – dalmát bánnal, szigetvári hőssel, valamint dédunokájával, VI. Zrínyi Miklós gróffal (1620–1664) horvát bánnal, költővel, hadvezérrel, politikussal ajándékozta meg a közös hazát. Sokatmondó továbbá, hogy mindkét nemzet a magáénak vallja ugyan, azonban egyik sem sajátítja ki őket. De legendás a horvátok szabadságvágya is, így hozzánk hasonlóan nem tűrik az idegen igát, amint az 1991-ben kikiáltott függetlenségük alkalmából is bebizonyították.
Visszatérve a labdarúgáshoz, a Moszkvában játszott döntőben az alig négymilliós Horvátország csapata nem csak egyenlő ellenfele volt a Francia Birodalom válogatottjának, hanem sok tekintetben felül is múlta. Például önfegyelem és akaraterő terén. Hiszen a vitatható előzmények után becsúszott gól után sem engedték, hogy a felháborodás eluralkodjon rajtuk, hanem tették a dolgukat, és a rájuk jellemző odaadással játszottak tovább. Sőt még a behozhatatlannak tűnő, háromgólos francia előny sem törte meg őket, szívvel-lélekkel küzdöttek az utolsó pillanatig, és a szurkolótábor is kitartott mellettük. Ráadásul a meccs után az ország egésze ünnepelt, amire egy világbajnoki döntő elvesztése után csak a hazájukat rajongva szerető nép gyermekei képesek.
Tartalmas, tömör összefoglaló, a vb után másabb szemmel nézem a horvátokat. Köszönöm.