A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Számos tragédia történt már, sokan mégis hajlamosak figyelmen kívül hagyni a tényt, hogy a közösségi oldalakkal járó képtelen trendek gyerekek és fiatalok életébe kerülhetnek.
Ezerszer hallhatunk a közösségi média önbizalom-romboló hatásáról. Agyonszerkesztett képek, amelyek hamis szépségideálokat lebegtetnek az orrunk előtt, hasonlítani szeretnénk rájuk, de sosem leszünk rá képesek. Az influencerek tökéletes élete és az általuk gyártott, reklámmal telepakolt tartalmak, amelyek folyamatos hiányérzetet keltenek bennünk. Gyerekek, akik kiszolgáltatottá válnak a különböző internetes platformokon, mert a szüleik meggondolatlanul tesznek közzé róluk képeket, több esetben reklámalapként használják őket. Pedig mi érett, gondolkodó, felnőtt emberek vagyunk, észszerű felhasználói a netes platformoknak, nemde?
A gyerekek és tinédzserek azonban még nagyobb veszélynek vannak kitéve. A Facebookot, Instagramot, Snapchatet és az egyre népszerűbb TikTokot az internetes zaklatás és észszerűtlen kihívások melegágyának tekinthetjük. Már a kétezres évek elején megjelentek olyan „próbatételek”, amelyek fulladást, hallucinációt, agyrázkódást, ájulást, öngyilkosságot követeltek a játékban résztvevőktől. Ezeknek a vírusoknak a terjedését azonban nagyon nehéz, sőt legtöbbször képtelenség megállítani. Többek között ezért is kellene korhatárosak legyenek azok az alkalmazások, amelyeken keresztül eljutnak ezek a kihívások a fiatalokhoz.
A január végén történt tragédia, az olaszországi kislány öngyilkossága, amely nem mellesleg baleset volt, épp egy ilyen rizikós kihívás miatt következett be. A Blackout egy TikTok-kihívás, melyben a cél a fulladásközeli állapot elérése, a palermói kislány azonban nem tudott időben leállni a játékkal. A tragédia következtében az olasz hatóságok korlátozták az alkalmazás használatát, de ez közel sem elég, hogy megoldják a világszerte jelenlevő problémákat. A lány és még sok más fiatal végzetes esete kellene legyen a vészjelző mindenki, de legfőképpen a szülők számára, hogy fordítsanak több figyelmet a gyerekekre, ugyanakkor önmagukra is, a jó kommunikáció akár sorsdöntő is lehet. A kockázatos trendek terjedését talán nem tudjuk egymagunk megállítani, de egy kis odafigyeléssel talán életeket is menthetünk!
Farkas Orsolya