A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Aktuális eredmények szerint azonban úgy tűnik, a cukortól nem éberek és hiperaktívak, hanem fáradtak és tompultak lesznek a gyerekek.
Amikor valaki édességet eszik, a benne lévő glükóz közvetlenül a véráramba kerül, melynek hatására a vércukorszint hirtelen megugrik. A véráramból a glükóz elér a sejtekhez, így azok energiához jutnak. Mivel a cukor, mondhatni, a sejtek fő tápláléka, logikusnak tűnhet, hogy a több cukortól több energia lesz, ám ez nem így van.
A szervezet számára ugyanis létezik optimális vércukorszint: ha ennél alacsonyabb a vér glükóztartalma, az ingerlékenységhez vezet, ha pedig hosszú időn keresztül túl magas, az valamennyi szervre károsan hat. A Medium szaklapban megjelent tanulmányban kutatók 31 korábbi kísérlet eredményeit elemezték, azaz mintegy 1300 személynél vizsgálták, hogyan hat a cukor a hangulatukra és a fáradtságérzetükre.
Kiderült, hogy a cukortól nem ugrik meg az energiaszint, nem pörög jobban az agy, ahogy a sportteljesítményben sem történik javulás, épp ellenkezőleg: az eredmények szerint fáradtabbak lettek azok, akik a tesztek során cukrot és nem placebót kaptak.
A kísérlet során a cukorfogyasztást követő 60 percben csökkent az éberség, 30 percen belül pedig az alanyok fáradtabbnak lettek, mint voltak. Konstantinos Mantantzis, a kutatás vezetője szerint ehhez képest még a felnőttek között is sokan azért fogyasztanak minél több édességet, mert jobb kedvet és sok energiát várnak tőle.
A szakértők már 1994-ben megkísérelték bebizonyítani, hogy a cukorfogyasztás és a gyerek felpörgése egyértelműen szülői hiedelmek eredménye. Egy kísérletben, azok a szülők, akik biztosra vették, hogy a cukor túlpörgeti a gyereket, még akkor is hiperaktívnak látták őket, ha azok placebót kaptak.
(femina.hu)