Az év úti célja lehet több székelyföldi település
Több székelyföldi település, illetve célpont is esélyes a döntőbe kerülésre. Január ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A házasság önmagában sem könnyű, a világjárvány pedig mindenkire hatást gyakorolt az elmúlt év során, viszont ez jót is jelent a párok, családok életében – mondta Fazakas Enikő, kiemelve, hogy magánszemélyként és terapeutaként egyaránt családpártinak tartja magát.
– A világjárvány idején talán a legerősebben jelent meg az egymásra utaltság fontossága, a mozgási lehetőségeink korlátozottsága miatt is. A személyes fizikai biztonságunk hiánya, életünk veszélyeztetettsége következtében erősebbé vált a biztonságigényünk. Ebben az időszakban, a külső veszély következtében, megerősödött a biztonságunk elvesztésének lehetősége, ami azzal is járhat együtt, amit a pszichológiában regressziónak nevezünk, amikor hangsúlyosabbá válik a megnyugtatás, a testi-lelki biztonság utáni igényünk – magyarázta.
Az elmúlt időszakban megnőtt a házasság megtartó, fizikai és lelki támogatást nyújtó szerepe, éppen ezért erre kell figyelni a házasság hetén is, de nem csak akkor. Véleménye szerint a siker titka a család, hiszen az az elsőrendű, alapvető közösség, ahonnan, jó esetben, a támogatást remélni tudjuk és meg is kapjuk.
– Ehhez persze arra is szükség van, hogy felnőttként képesek legyünk elfogadni a kölcsönös, szimmetrikus függést: ki kell bírni a magunk függését, ugyanakkor a másik tőlünk való függését is. Ott tudok lenni a másik számára és el tudom fogadni, hogy ha szükségem van, ő is ott legyen számomra. Ez nem a társfüggőséget vagy a másikba csimpaszkodást jelenti, hanem az érett felnőtt kötődést, amelynek fontos elemei az érzelmi elérhetőség, a válaszkészség és az elköteleződés – magyarázta.
A világjárványnak pozitív hozadéka is lett, hiszen a szabályozások miatt sok esetben a családok váltak a társaság elsődleges forrásaivá, amikor minőségi játékidőt töltöttek együtt, ami felépítheti és megerősítheti a családi egységet, enyhítheti a stresszt. A terapeuta ugyanakkor azt is nagyon jól látja, hogy a házasság nem egyszerű. Számos problémával kell szembenézni, viszont tapasztalatai szerint a pszichológiai tudatossága a társadalomnak most jóval magasabb, mint pár évvel ezelőtt, és az emberek nyitottá váltak arra, hogy megoldásokat keressenek a házasságukban felmerülő problémák, nehézségek megoldására, segítő szakemberek és terápia segítségével.
– A mai modern és gyors lépésben változó világban semmire nincs nagyobb szüksége egy embernek, mint arra, hogy feltétel nélkül bízhasson a másikban, és egy életre szövetséget köthessen vele, számomra ez a házasság hetének igazi üzenete – mondta.