A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Háromszéken minden harmadik cég tulajdonosa vagy vezetője nő. Tőkés Erika – akkiről tegnapi lapszámunkban is írtunk a Szentgyörgyön létesítendő lakásétterem kapcsán – is a sikeres női vállalkozók közé tartozik, bonbonjai, csokitallérjai, trüffeljei híressé váltak. Mint mondta, a sikert önmagukban hordozzuk, a legfontosabb az, hogy szeressük azt, amit csinálunk.
A cégbíróság 2013–2017 közötti adatsorából kitűnik, hogy megyénkben a vállalkozók 36–37 százaléka nő, a jogi formától függetlenül ez az arány tapasztalható. 2017-ben elsősorban a kereskedelemben és turizmusban érdekelt cégeket vezettek, összesen 1868-an, míg a szolgáltatások területén 1320-an vállalkoztak, de több mint félszázan az ipar területén, és több mint kétszázan az építkezésben tevékenykedtek cégtulajdonosként, vezetőként.
Tőkés Erikával, a sepsiszentgyörgyi Willy Wonkával, azaz az Erika Csoki megálmodójával a csokoládélaboratóriumban beszélgettünk, a kis kézművesműhelyt gyerekek, felnőttek egyaránt szívesen látogatják.
Az Erika Csoki ötlete egy karácsonykor született egy szaloncukor recepttel, amit Erika továbbgondolt: csokoládéba mártotta a cukrokat, és másnap már elkezdett bonbonokat készíteni. Először különböző videoblogokról inspirálódott, és csak a barátoknak, ismerősöknek ajándékozta a „termékeket”.
– A konyhában készítettem a bonbonokat, ott, ahol a hétköznapokat is éltük. Egyetlenegy hűtőnk volt, abban tartottam a káposztalélevest, mellette pedig sorakoztak a bonbonok – mesélte mosolyogva.
Ezek a csokoládébonbonok, nyalókák, táblás csokoládék sosem kerülnek be a nagykereskedelembe, kis tételben készülnek, különleges ízekben, kivitelezésben és különböző rendezvényeken, esküvőkön a candy-bárban árusítják, de rendelni is lehet belőlük ünnepekre, különleges alkalmakra. A csokikészítés mellett Erika a francia desszertművészetet is kitanulta.
– Nem azt mondom, hogy a Kati tészta vagy a zserbó nem finom, csak úgy gondoltam, ha már bonbon és elegancia, akkor legyen különleges, ezért elvégeztem a francia desszertek kurzusát is – osztotta meg lapunkkal.
A műhelyében hárman dolgoznak, az alapanyagokat többnyire Magyarországról és Olaszországból szerzik be.
– Nálunk ugyanis nem kapni olyan ízű mangót vagy yuzu citromot, amit pürésíteni lehet, így érdemes időt és pénzt ráfordítani a minőségre – szól a magyarázat.
Erika ugyanakkor nem kíván túllépni a csokoládé manufaktúra otthonosságán, nem szeretne csokigyárat működtetni, vagy nagy tételben árusítani termékeit. Célja a kísérletezés, a megújulás, az ízek kombinálása. A legérdekesebb íz, amit kitalált, az a yuzu citrom, mangó és chili párosítása csokoládéba mártva, de készített már libamájtöpörtyűs bonbont is. Utóbbiról nem mondhatni, hogy finom, viszont ehető és érdekes – magyarázta. Ugyanakkor azt is elárulta, hogy bár a csokoládé mestere, hagyományos házi csokoládét sokáig nem tudott készíteni.
– Mindig olyanra sikerült, ahogy az általában szokott: vagy kőkemény lett, vagy beleragadt a fóliába és kiskanállal kellett enni – vallja mosolyogva. De most már erre is talált megfelelő receptet, és rájött, hogy a házi csoki lelke a kiváló tejpor. Azóta ezt is továbbfejlesztette, törtmogyorós, pisztáciás és más változatokban készíti családjának, barátainak.
A csokoládélaborba egyébként bárki betérhet, megkóstolhatja a finomságokat, és gyerekeknek is szerveztek már nyílt napot, amikor besegíthettek a csokikészítésbe. Tőkés Erika azt javasolja minden nőnek, hogy vállalják álmaikat, és maradéktalanul valósítsák meg őket. A kulcs nem más, mint hogy szeressék, amit csinálnak, mert akkor az akadályokat is gördülékenyebben veszik majd, és sikeresek lesznek.