Minden szepp és jó ezzel a tilalommal csak éppen az a gond hogy nincs amiből még kenyeret venni nagyobb része így van ezért kellene a munkások vissza menjenek dolgozni
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A koronavírus Erdélyben elnevezésű felmérés első eredményei szerint az erdélyi magyarok körében még nagyon alacsony a járvány egészségügyi hatása, ugyanakkor a mindennapok teljesen átalakultak, a lakosság egy újfajta életformára rendezkedett be.
A válaszadók csupán egy ezreléke nyilatkozta, hogy pozitív lett a koronavírus-tesztje, egy százalék alatti azoknak az aránya, akiknek a családjában, ismeretségi körében volt bizonyítottan koronavírus által okozott megbetegedés vagy haláleset. Megfertőződését a válaszadók kevesebb mint negyede tartja valószínűnek.
A kór elleni védekezést csaknem mindenki fontosnak tartja. A legelterjedtebb védekezési formák a kérdőívben felkínáltak közül a gyakoribb, alaposabb kézmosás, az otthon tartózkodás, a személyes kapcsolatok csökkentése. Ugyanakkor a válaszadók mintegy fele gyakrabban takarít, fertőtlenít, és mintegy egyharmaduk védőfelszerelést használ, ha kimegy a házból.
A válaszadók kétharmada alig mozdul ki a lakásából: 13 százalékuk egyáltalán nem jár ki, 53 százalékuk pedig csak a legszükségesebb dolgok miatt hagyja el otthonát. Csupán nyolc százalék azok aránya, akik nagyjából ugyanannyit járnak ki, mint a mozgási korlátozások bevezetése előtt.
Az új helyzetben a két legfontosabb problémát a háztartások bevételeinek a csökkenése és a bezártság érzése, az ebből adódó szorongás és aggodalom jelenti. Mindkét válasz 27-28 százalékos arányban jelenik meg a kutatásban. A lélektani jellegű problémák legalább egyikét (bezártság érzése, egyedüllét, hasznos időtöltés hiánya, családon belüli feszültségek) a válaszadók mintegy fele említette.
A megkérdezettek 68 százaléka helyesli a kormány járvány elleni intézkedéseit, 53 százalékuk megfelelőnek tarja a kijárást korlátozó intézkedések szintjét, 27 százalékuk további szigorításokat, 16 százalékuk pedig enyhítést látna jónak. A szigorítást a Partiumban élők, a magasan iskolázottak, illetve a bérből élők látnák nagyobb arányban indokoltnak. Az enyhítést a székelyföldiek, az alacsonyabban iskolázottak, a vállalkozók és az önfoglalkoztatók szeretnék átlagon felüli arányban.
A kutatást az Erdélystat.ro statisztikai honlapot működtető kolozsvári Közpolitikai Elemző Központ Egyesület és a SoDiSo Research közvélemény-kutató cég végezte április 1. és 10. között 7450 személy megkérdezésével. Az adatfelvétel interneten és telefonon történt. Az eredmények a nagyrészt internethasználó, legalább általános iskolai végzettséggel rendelkező 18-80 éves erdélyi magyar populációra vonatkozó becslésnek tekinthetők.
A részletes eredmények ezen a linken érhetők el.
(MTI)
Minden szepp és jó ezzel a tilalommal csak éppen az a gond hogy nincs amiből még kenyeret venni nagyobb része így van ezért kellene a munkások vissza menjenek dolgozni
Hihetőnek mutatkozik.
Micsa felfedezes…
Felő,hogy jóval magasabb a vírussal fertőzöttek száma hiszen alig végeztek és végeznek teszteket a hatóságok ! Talán ötszöröse is lehet a hivatalos adatokban megjelenő számoknak