Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A versenyekről, a felkészülésről, a hagyományápolásról beszélgettünk Gábor Judit tanítónővel, aki feladatának tartja gazdag népdalkincsük népszerűsítését a diákok és felnőttek körében egyaránt.
– A népdalversenyek nagyon fontosak mind a felkészítő, mind a versenyző számára. Itt adódik lehetőség a bemutatkozásra, a megmérettetésre, ugyanakkor a tanulásra és a fejlődésre is. Versenyek hiányában nem lenne irányvonal, hiányozna az a szakemberek által felállított értékrend, amihez igazodva csiszolódunk, gyarapodunk – mondta Gábor Judit tanítónő.
A népdaltanulás, -éneklés az iskolai tevékenység szerves részét képezi, hiszen az énekhangot is edzeni, fejleszteni kell.
– Ahogy a sportoló is minden nap edz, a népdalénekes mindennapjainak is része kell legyen a dalolás. Az iskolai gyakorlás, daltanulás mellett Anett a kézdivásárhelyi Búzavirág Énekiskola tagjaként is sokat fejlődött, ahol Füleki Katalin kolléganőmmel heti rendszerességgel foglalkozunk kisiskolások népdaloktatásával. Tulajdonképpen a népdalversenyekre egész tanévben készülünk, a rendszeres éneklés az alapja a felkészülésnek, és az igényesen megválogatott dalanyag – tette hozzá.
A népdalok kiválasztásának egyik fő szempontja a versenykiírásnak való megfelelés, szem előtt tartva a kisdiák képességeit.
– A versenyekre a dalokat én választom ki, a szakmai szempontok, követelmények és a versenyző egyéni adottságainak megfelelően. Az életkori sajátosságok, a versenyző hangi adottsága, a helyes éneklési technika, a tiszta forrásból összeállított repertoár, a szép népviselet, a kiállás, bátorság, magabiztosság azok az összetevők, amelyekre figyelni kell – emelte ki a pedagógus.
Anett szép, tisztán csengő hangját édesanyjától örökölte, családjában az éneklés mindennapos. Az öt évvel idősebb testvére, Adorján is továbbjutója ennek a versenynek, ősszel mindketten ott lesznek Újszentesen, az Őszirózsa Népdalvetélkedő országos szakaszán.
A vetélkedőkre, versenyekre való készülés diáknak, tanárnak pluszmunkát jelent, ami mindig megtérül, hiszen fejlődik a tudásuk, kitartásuk, magabiztosabbakká válnak.
– A gyerekeknek tudniuk kell, hogy állhatatos, kitartó, alázattal végzett munka hiányában nem terem babér. Mindig rávilágítok erényeikre és hibáikra egyaránt, mert fontosnak tartom a tudatosságot.
Szerintem a siker is és annak hiánya is edzi a jellemet. Célunk a fejlődés, amelynek alapja sok-sok népdal megtanulása és a versenyeken való részvétel. A munka folytatásához az ügyszeretet ad erőt és az, hogy ez a fajta tevékenység őket boldogsággal tölti el, feltöltődnek általa. A tanítvány sikere a pedagógus számára visszajelzés az elvégzett munkáról, elégtétel és öröm. Szerencsés vagyok, hogy ilyen tehetséges tanítványokkal dolgozhatok, ugyanakkor felelősség is ez, mert a talentumot gondozni kell – summázta Gábor Judit.