Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A versenyen 7 megyéből 69 diák mérte össze tudását. Idén a IV. osztályosok vetélkedőjének témája: Hamuban sült pogácsa… A magyar nép költészete, művészete és szokásai, az V–VIII. osztályosoké: Balladák és mondák világa.
A gimnazistáknál első díjas a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceum Legendászok nevű csapata, melynek tagjai: Kocsis Rebeka, Simon Zsók Henrietta és Téglás Ede. Második a Székely Mikó Kollégium Múltidézők csapata: Fejér Gyöngyi, Vargyas Boróka és Veres Brigitta. A mikeses diákokat Kovács Anikó, a mikósokat Szőcs Borbála és Tókos Ibolya Lujza készítette fel a versenyre.
A negyedikeseknél dicséretben részesült a Váradi József Általános Iskolából, Tamás Márta tanítónő tanítványaiból – Bucuri Bence, Dascălu Hanna, Kurta Dávid-Tas – álló Nyelv-őrök csapat.
Napsugár-díjat érdemeltek ki a Menőmanók: Kiss Henrietta, Sorbán Tamás és Szabó Kádár Viola. A mikós kisdiákok Hatos Gabriella irányításával készültek fel a vetélkedőre. Kitűnően szerepeltek Tusa Anikó tanítványai is, hiszen a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceum mindkét csapata különdíjban részesült. Olvasás-díjat kaptak a Szóúszók: Fazakas Dorka, Kocsis Linda Anetta és Máthé Jázmin Ünige, Nyelvhelyesség-díjjal tüntették ki a Szóvadászokat: Bagoly Annát, Fülöp Áront és Gyárfás Beátát.
– A verseny az anyanyelv szeretetére, megbecsülésére, továbbadására hívta fel a figyelmet, az idei témájának köszönhetően pedig a tanulók anyanyelvi ismereteinek felmérése és bővítése mellett, 16 különböző vidékről származó népi használati, népművészeti tárgyat is megismertetett – mondta el Tamás Márta tanítónő.
A háromszéki kisdiákok – mesébe szőve – pákéi rongyszőnyeget, sepsiszentgyörgyi kopjafát, csomakőrösi forgácskalapot és szitát mutattak be. A meséket a Cseperedő rovatban is bemutatjuk az elkövetkezőkben.
Az ismeretek bővítése, megszerzett tudás, tapasztalat és sikerélmény mellett az együtt töltött idő, a közös utazás a barátságok kialakulására, a különbözőségek elfogadására, az egymás iránti tisztelet, a viselkedési normák gyakorlására adott lehetőséget a háromszéki kisdiákok számára.
– A szervező iskola által felkínált bentlakásos alvási lehetőség, az alkalmazkodva együtt töltött éjszakák, a közös játék örömét nyújtotta. A vendéglátók a szórakozásra, a verseny izgalmának feloldására is figyeltek különböző szabadidős tevékenységek szervezése által. Így a diákok felkeresték Déva-várát, élményfürdőben lazítottak, csernakeresztúri táncokat tanultak, együtt énekeltek az Evilági együttessel. A Déván töltött idő alatt diákjaink megtapasztalhatták, beleláthattak a szórványban élő magyar gyerekek mindennapjaiba. Így jobban megértették Benedek Elek szavait: „Gyakorold magad a magyar írásban, nemhogy a sok idegen nyelv mellett elfeledd az édesanyád nyelvét” – fejtette ki a pedagógus.