Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A rendezvényre április 6-án, szombaton került sor a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium dísztermében, több mint 80 versenyző részvételével. Ezen a rangos vetélkedőn, Kovászna megye képviseletében 12 versenyző volt jelen a kézdiszentkereszti Trefán Leonárd Általános Iskolából (Gáspár Zalán, Györkovács Viktória, Opra Panna, Szöllősi Roland, Gáspár Henrietta, Tankó Ákos és Bögözi Alpár), továbbá Opra Anita, Pál Eszter, Fodor Janka, László István Botond a kézdivásárhelyi Református Kollégiumból és Pál Bence a Gábor Áron Szakképző Líceumból, akik a sepsiszentgyörgyi Tiszta Forrás Népdalvetélkedő díjazottjaiként nyertek jogot a versenyen való részvételre.
A felkészülés komoly munkát igényel, hiszen a 4–5. osztályos tanulóknak 10, a 6–8. osztályosoknak 15, a líceumistáknak 20 eredeti népdallal kellett készülniük, amelyből egyet saját választásban, a másodikat pedig a zsűri által kiválasztva kell előadniuk. A nagyon erős mezőnyben versenyzőink tisztesen helytálltak, László István Botond dicséretben részesült. A szervezők hangfelvétel készítéséről is gondoskodtak, amelyet CD-n rögzítve minden tanuló hazavihetett. Ezt a szép gyűjteményt használhatják a továbbiakban a felkészüléseik során is. A versenynek számos hozadéka van: a népdaltanulás, az éneklés, az értékek átörökítése, a magyar népdal éltetése és ezek mellett az ismerkedés, a barátkozás, az együvé tartozás érzésének megtapasztalása.
Gábor Judit és Györkovács Katalin felkészítő tanítónők