Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Luzsi Margó mesemondó a Holnemvolt Székelyföldi Mesefesztivál visszatérő vendége. Több évtizede mond mesét gyerekeknek, felnőtteknek, egészségeseknek és fogyatékkal élőknek egyaránt. Mesélői pályafutása az egri Bródy Sándor Könyvtárban kezdődött.
– Gyermekkönyvtáros vagyok, és 1976-ban, amikor elkezdtem a munkát, kötelező volt könyvtári foglalkozásokat tartani, amit a gyerekek halálosan untak, így egy alkalommal elhatároztam, mesélni fogok nekik. És akkor az a csoda történt, hogy a gyerekek elcsendesedtek, figyelni kezdtek. Ez a csoda azóta is tart, beleélik magukat a mesébe, közbeszólnak, és együtt mondjuk tovább a mesét – mondta Luzsi Margó.
Népmeséket mond, mert azt tapasztalta, hogy az azokban rejlő, évszázadokon át hagyományozódott életbölcseleteket, tapasztalatokat, üzeneteket mindenki megérti.
– A meséket el kell mondani, vagy fel kell olvasni, de nem kell értelmezni, magyarázni a gyereknek, ő annyit és azt fogadja be belőle, ami számára akkor és ott fontos – tette hozzá.
Nyolc évvel ezelőtt az egri börtönben indított útjára egy mesekört, 28 nő kapcsolódott be a meseterápiás projektbe. A program két és fél hónapos időtartama alatt a fegyintézetben nem történt semmilyen fegyelmi vétség. Azóta is minden évben rendszeresen visszajár oda.
A Mesélj nekem könyvsorozat szerkesztője, Metamorphoses meseterapeuta, az egri könyvtár E-mese vár olvasásnépszerűsítő programjának kitalálója és működtetője minden szülőnek ajánlja a mesemondást, nem csak azért, mert fejlődik a gyerek személyisége, fantáziavilága, hanem mert erősödik a szülő–gyerek kapcsolat is.
Mint ismeretes a Tipe Tupa Egyesület harmadik alkalommal szervezte meg a Holnemvolt Székelyföldi Mesefesztivált. A szeptember 2–án indult rendezvénysorozat 30-án, a magyar népmese napján zárul.
A szervezők tájékoztatása szerint a fesztivál eddigi programpontjain (Sepsiszentgyörgyön, Bikfalván, Illyefalván, Csíkszeredában, Kézdivásárhelyen) mintegy 300 felnőtt és gyerek hallgathatott, játszhatott, mesélhetett el közel ötven népmesét és mesét.
A rendezvény folytatódik, szeptember 23-án 16 órától, a Székely Nemzeti Múzeumban az amerikai születésű Danny Bain afrikai mesékkel várja az érdeklődőket. Zalka Csenge Virág hétfőn a kamaszoknak mesél szintén a múzeumban, kedden pedig a Bod Péter Könyvtárban hallgathatják meg történeteit. Csütörtökön és pénteken Soós Dóri mesenyomozásra várja az előre bejelentkezett kisiskolásokat . A meseíró és rajzpályázatok eredményhirdetésére, díjkiosztójára szeptember 30-án kerül majd sor dr. Kádár Annamária Az Én mesém: önbecsülés és küzdőképesség megalapozása kisgyerekkorban című előadása előtt, 17 órától, a Székely Mikó Kollégium Konferenciatermében. A Holnemvolt Székelyföldi Mesefesztivál programja a rendezvény Facebook-oldalán követhető.