Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Hosszú utat tesznek a meg a fehér gólyák az őszi indulás után. Amelyik átlépi az egyenlítőt, az akár húszezer kilométert is repül, míg vissza nem jön a fészkére. Nem kis erőpróba, ráadásul számtalan veszélynek vannak kitéve a vonulás során.
Elsőként, március vége felé többnyire a hím példányok érkeznek. Ekkor elfoglalják fészküket, és várják, hogy a tojók is ide érjenek. Némelyik hím akár két hetet is kell várjon, de vannak olyanok is, melyek párban érkeznek. A fészek tatarozása után, jó esetben áprilisban már a tojásokon ülnek. Egy hónap kotlás után kelnek ki a fiókák, és mivel kétnaponta rakja le a tojó a tojásokat a kikelés is ebben a sorrendben történik, így az első és az utolsó fióka között nagy a méretbeli különbség, főként hogyha hat csöppség nevelkedik fel. Két hónapot töltenek a fészekben, majd júliusban elhagyják a biztonságos otthont, és augusztus első felében ezek a fiatalok kezdik meg a vonulást Afrikába. Két–három évig nem is jönnek haza, csak miután ivaréretté váltak.
A bikfalvi gólya már évek óta elsőnként és meglehetősen korán érkezik, többnyire még március dereka előtt. Az idén Hunyadi János Mátyás március másodikán kapta lencsevégre a gólyát, amelyik a fészkén pihente ki a nagy út fáradalmait. Ez a nagy testű madár a 2017-ben került a látókörbe, akkor azt hittük, hogy egy uzoni gólya érkezett meg elsőnek, később azonban a terepmunka során kiderült, hogy a bikfalvi gólya akkor is megelőzte, csak nem jelentették a lakók. Azóta ő a tavasz hírnöke, és most még ráadásul minden eddigi rekordját megdöntötte.
hol lehet követni a szentgyörgyi bekamerázott gólya fészket, kérnék egy linket ha lehet