En is voltam hasonlo helyezetben ! Szornyu leirni mit erez az ember ilyenkor !Igaz az is ,hogy az enekes madarak jelzeset ritkan hallani- az erdoben itt -ott felhangzo,torvenyes es torvenytelen , „fakitermeloknek ” koszonhetoen !
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Lassan már négy évtizede járom a természetet, többnyire egyedül, az év minden hónapjában. A madarakat figyelem, de megcsodálom a lábatlan gyíkot, elidőzök egy bokor előtt. Elfelejtem a napi gondokat, több száz méteres körzetben felcsendülő madárdal elmondja nekem, mi történik akkor, abban a pillanatban a területen.
Örömmel hallgatom az énekes madarakat, a vándoroknál keresem a távoli tájakról hozott, eltanult strófákat. Ám felfigyelek a szajkó, a feketerigó riasztására, a hollók hangjára, és mostanság komolyan veszem jelzésüket. Ezek a madarak nem csak az ember jelenlétét jelzik, hanem a vadét is, és most, amikor hallani és látni, hogy sok a medve, jól jön a madarak ismerete.
Ma már nem járok egyedül az erdőre, a túlszaporodott medvék miatt ugyanis megsokszorozódott a pásztorkutyák száma. Ezen ebek legtöbbje földön fészkelő madarak tojásaival, fiókákkal, őzekkel, gidákkal, szarvasborjakkal, vadmalacokkal, nyúlfiakkal táplálkozik, ragadozó életmódot folytatnak, nagyon agresszívek.
A minap egy sereg pásztorkutya támadott meg, négyszáz méterre lehettünk a nyájtól, amikor a kutyák elindultak felénk, egyikük elvágta az utunkat, a másik egy nagy ívet leírva a hátunkba került, majd kettő oldalról ránk rontott, pillanatok alatt körbevettek, semmilyen menekülő utat nem hagytak. A társammal egymásnak hátat vetve, bottal a kezünkben hadakoztunk, később megjelent a pásztor is, szemmel láthatóan illuminált állapotban, esze ágában sem járt, hogy rászóljon a kutyákra. Egyik eben sem volt kolonc. Ha egyedül lettem volna, nem is jó belegondolni, mi történt volna.
Kelemen László
En is voltam hasonlo helyezetben ! Szornyu leirni mit erez az ember ilyenkor !Igaz az is ,hogy az enekes madarak jelzeset ritkan hallani- az erdoben itt -ott felhangzo,torvenyes es torvenytelen , „fakitermeloknek ” koszonhetoen !
Így van, ezek sokkal veszélyesebbek, mint a vadállatok.