Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A második osztályos Kelemen-Karikás Kristóf a második legnagyobb pontszámot érte el, a lehetséges százból 97,9-et. A szárazajtai Ajtai Abod Mihály Általános Iskola kisdiákját Péter Szerénke tanítónő készítette fel a vetélkedőre. Fülöp Eszter, a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Általános Iskola diáklánya 97 ponttal a harmadik legsikeresebb a 18 versenyző közül, derül ki a vetélkedő honlapjáról. Felkészítő pedagógusa Kisgyörgy Katalin. A harmadikosoknál a kovásznai Varga Borbála évfolyamán az ötödik 89,9 ponttal. Mátyás Imola tanítványa 16 kisdiákkal együtt versenyzett. A legnépesebb a negyedikesek mezőnye volt (20 diák), ahol Kis Orsolya, a megyeszékhelyi Mikes Kelemen Líceum kisdiákja 88 ponttal a középmezőnyben végzett. Felkészítője Puskás-Bajkó Annamária.
A verseny fő céljai: az anyanyelvhasználat tudatos fejlesztése, a megfelelő íráskészséget tükröző, rendezett, olvasható írás használatára való ösztönzés, a helyesírási képességek fejlesztése, a szólásaink, közmondásaink és találós kérdéseink használatára való ösztönzés, illetve ezek beépítése az egyéni szókincsbe, valamint a baráti kapcsolatok kialakítása. A verseny egységes módon lehetővé teszi a részvételt minden egyes magyar nyelven tanuló általános iskolás számára, tekintet nélkül arra, hogy az ország mely régiójában él.