Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Menetrendszerűen érkeznek haza a vándormadaraink. Február végén már megérkeztek a seregélyek, őket nyomba követték a bíbicek. Előtte vártam a mezei pacsirtákat Zsuzsanna napjára, de nem érkeztek, amin nem csodálkoztam, mert mindeddig egyszer sem láttam vagy hallottam mezeipacsirta-trillát a mezők fölött február tizenkilencedikén, de azért mindig kimegyek egy mezőrészre még akkor is, ha húszcentis hótakaró borítja a tájat.
Március elején egyre forgalmasabbak lettek a légi útvonalak. Rendszerint előbb hallom, majd csak utána látom meg a barázdabillegetőt. Ez így volt az idén is. Számomra a barázdabillegető érkezése jelenti a tavasz kezdetét, ezt a madarat tartom a tavasz hírnökének. Érkezése felbuzdít, és lázasan várom a gólyákat. Volt, hogy Székelyszáldobosra március 4-én landolt az első gólya a fészekre, de azért a gólyák április elején népesítik be Háromszéket. Közben megérkeztek a mezei pacsirták is, az idén késtek, és ekkor jön a hír, hogy Bikfalván egy gólya van a fészekben. Galambász barátom, Korodi Mihály csak ismeri a gólyát, ezért nem kételkedtem benne, mikor közölte a hírt.
Ambrus László madarász barátommal kimentünk a helyszínre, hogy dokumentáljuk az idén elsőnek érkező gólyát. A tavaly Uzonban landolt az első gólya, de most a bikfalvi megelőzte. Lehet, hogy egy verseny fog kialakulni a két falu két gólyája közt, hogy ki fog majd korábban érkezni ezután, mert pár napra rá megérkezett az uzoni gólya is, és még tíz százaléka a háromszéki gólyapopulációnak nincs itthon. A harmadik befutó Pákéba érkezett. Tehát jövőre izgalmas lesz a tavasz várakozása gólyaérkezés területén.
A gólyák több mint tízezer kilométert tesznek meg vándorútjuk során. Elsőként a hímek érkeznek meg, és rögtön nekilátnak tatarozni a fészket. Van, hogy két hetet is kell várniuk, míg megérkezik a párjuk. De türelmesen várnak, és védelmezik az otthonukat. Ha valaki időt szentel rá, és megfigyeli ilyenkor a gólya viselkedését, látni fogja, hogy idegen gólyákat nem fogadnak be a párjukat váró egyedek, hessegető szárnylendítésekkel jelzik: ez a fészek az övék, és megvédik akár az életük árán is.
Es ilyen iteletidoben mi lesz veluk? Mert sajnos,hogy meg egy jo bo hetet tart a tel es a het kozepeig egyre hidegebb lessz.