Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kőröspataki Kálnoky Ludmilla Általános Iskola 2016-ban megnyert egy Erasmus+ KA1, pedagógusoknak meghirdetett továbbképzőt, amelyre a Multikulturális és szabadtéri nevelés az iskolában című projekttel nevezett be.
Iskolánk tanulói 70%-ban roma nemzetiségűek, ezért egyik fő célkitűzésünk évek óta, hogy ösztönözzük az iskolalátogatást, megelőzzük az idő előtti kimaradást az óralátogatásokról, megtanítsuk tanulóinknak a különböző nemzetiségek kultúráját, ezáltal az együttélésre, a másság elfogadására biztassuk, toleranciára neveljük őket.
Ennek érdekében az iskolán kívüli tevékenységekre nagyobb hangsúlyt fektetünk, nonformális tanulással valósítva meg kitűzött céljainkat. Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekeink úgy tanuljanak, hogy közben pozitív tapasztalatokat és sikerélményeket szerezzenek, kipróbálva magukat új területeken, nyitottabbakká, kreatívabbakká váljanak. Hisszük, hogy a későbbiekben felhasználják majd jobb tanulási képességeiket, új kapcsolataikat, valószínűleg aktívabb kultúrfogyasztókká válnak, nyitottabbak új ismeretek megszerzése felé. A projekt megírása is ezt szolgálta, amelynek lefutási ideje egy év (2016. 12. 20. – 2017. 12. 20.) volt.
A továbbképzések a fent említett téren nyújtottak segítséget. Számos európai ország pedagógusával volt alkalmunk megosztani tapasztalatainkat, megoldásokat keresni közös problémáinkra. A gyakorlati csoportmunkák eredménye fogalmak tisztázása, új módszerek, játékok megismerése, kipróbálása volt. Ezeket az Iskola másként hét keretében gyümölcsöztettük is.
A kollégáknak is tartottunk beszámolót, a továbbiakban pedig szaklapokban, szakfelületeken, módszertani napokon, műhelymunkák keretében tervezzük megosztani a tanultakat.
A két csoport tagjai: Vancea Eszter igazgatónő és Gaál Zsuzsa tanárnő, akik ápr. 20-28. között az Outdoor activites (Caldas da Rainha) című továbbképzőn vettek részt Portugáliában; Biró Julianna, Farkas Imre és Korodi Emese Tünde tanítók, akik máj. 8-17. között a Harmónia és tanulás (Senglea) című továbbképzőn voltak Máltán. Köszönet a formatoroknak szakmai tudásukért, további sikeres munkát a pedagógusoknak!
Biró Julianna, Farkas Imre, Gaál Zsuzsanna, Korodi Emese Tünde és Vancea Eszter