Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A két éve elindított műhelyszintű vetélkedőt terjesztettük ki a megyére. Felhívásunkra Háromszék egész területéről jelentkeztek óvodák. Ez világosan jelzi, hogy mi, óvodapedagógusok szívügyünknek tekintjük gyermekeink zenei nevelését, amelynek során megismerkedhetnek népünk zenei örökségével, népdalkincsével. Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekek megtapasztalják: boldogságunk, fájdalmaink kifejezője az ének, hogy érzéseinket, élményeinket ki lehet énekelni. Tudatában vagyunk annak, hogy a kisgyermekkorban énekelt dalok egy életre beivódnak lelkünkbe, meghatározói lesznek személyiségünknek.
Az éneklés mindkét agyféltekét igénybe veszi, javítja az artikulációt és a mozgási képességeket, a gyermekek személyiségének egészét fejleszti. A népzenére épített foglalkozások a finom motorika és képzelőerő fejlesztése mellett közösségi élményt is adnak a legkisebbeknek. Az ének felszabadít, kifejez, tanít, fejleszt: ez történik, amikor a gyerekek hangosan, boldogan énekelnek, amikor játék közben saját maguknak dúdolnak, amikor valami cselekvésről vagy tárgyról, állatról, növényről eszükbe jut egy-egy ének. Vannak azonban gyerekek, akik az átlagnál fogékonyabbak az éneklésre. A tisztán, szépen éneklés egy tehetség, és meggyőződésem, hogy ezt meg is kell mutatni. Ezért fontosak a népdaltalálkozók és -vetélkedők, ezért fontos ez a rendezvény, ahol a gyerekek megcsillogtathatják népdaltudásukat.
Az óvodások előadását a Plugor Sándor Művészeti Líceum zenepedagógusai – Constantin Rozália, Domokos Orsolya, Bende Arnold –, valamint a Székelyföldi Tehetségsegítő Tanács (SZTT) részéről Andorkó Anikó alkotta zsűri értékelte. Senki nem távozott üres kézzel, minden résztvevő ajándékcsomagot kapott, az SZTT pedig különdíjban részesítette a legszebben éneklő „dalos pacsirtát”. A rendezvény táncházzal zárult, ahol a Folker együttes húzta a talpalávalót.
Szilvási Melinda óvodavezető