Tovabbi kitartast és sok sikert
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Sebestyén-Lázár Enikő és Oláh-Badi Alpár tanítványai kitűnően szerepeltek: a tizedik osztályos Sebestyén-Lázár Regina és Leopold Klara Morena második, a tizenkettedikes Pácsi Árpád harmadik díjban részesült. A két lánnyal készült interjút az alábbiakban olvashatják, az Árpáddal készült beszélgetést a jövő héten közöljük.
A X. osztályos Leopold Klara Morena Hargita megyéből, Borszékről származik. A Plugor Sándor Művészeti Líceum klasszikus canto szakára jár, emellett zongoraórái is vannak, hat éven át gitározni is tanult. Mint elmondta, tanára, Oláh-Badi Alpár javaslatára nevezett be a versenybe. A felkészülés és maga a vetélkedő is online zajlott.
– Az, hogy a vetélkedőre otthon kellett elkészíteni a felvételt, részben kedvezett, ugyanis nem kellett a zsűri elé kiállni, így nem volt lámpalázam, viszont nehezebbé is tette a dolgom, hiszen élőben sokkal jobban ki tudtam volna mutatni érzéseimet, átadni a mű üzenetet. A verseny előtt sokat gyakoroltam, bíztam magamban, de azért meglepett, hogy második díjat kaptam. Ez a helyezés nagyon sokat jelent nekem, önbizalmat adott, igazolja, hogy amit csinálok, az jó, és hogy folytatnom kell a munkát – magyarázta a diáklány.
Fellépések előtt lámpalázas, de ahogy elkezd énekelni, megnyugszik. Az elért eredmények mögött sok munka van, hiszen, mint fogalmazott, a sikerhez tehetség, kitartás, ambíció és áldozat szükséges.
– Egy művészetis diák élete szép és egyben nehéz is. A program kicsivel zsúfoltabb, mint más iskolákban, hiszen nekünk gyakorolni is kell iskola és tanulás után. Én nagyon szeretem. Úgy érzem, az online oktatás egy elég nehéz kihívás, nem feltétlen a tanulás terén, egy új tapasztalat, amihez elég jól alkalmazkodtam – emelte ki.
Klara szabadidejét zenehallgatással, rajzolással, énekléssel tölti, de a barátaira is szakít időt. Felnőttként is zenével szeretne foglalkozni.
– Énektanárnő szeretnék lenni, és az álmom, hogy elismert énekesnő legyek.
Sebestyén-Lázár Regina számára nem okozott gondot a versenyre való felkészülés, mivel az énektanára egyben az édesanyja is.
– Otthon tartottuk meg az órákat és készültünk együtt a versenyre. A járvány ebben nem jelentett akadályt. Nekem személy szerint megkönnyítette a helyzetemet az, hogy online zajlott a verseny. Sokkal könnyebb egy kamera előtt énekelni, mint zsűri és hallgatóság előtt – magyarázta a diáklány.
Elmondása szerint nem számított arra, hogy a díjazottak között lesz, a második helyezés örömmel töltötte le.
– Ez a díj késztetést jelent számomra, hogy többet foglalkozzak az énekkel, még ha nem is ez a fő szakom, hiszen zongorista vagyok, 9. osztálytól pedig mellékszaknak a canto-t választottam – tette hozzá.
Az éneklés nagyon összetett dolog, egyszerre több mindenre is figyelni kell: a légzéstechnikára, a hangszínre, és a lámpalázat is le kell küzdenie.
– Egy kis lámpaláz jól jön, a legnagyobb művészek is izgulnak fellépés előtt, ők viszont ezt tudják kezelni. Nekem ezt kell még megtanulni. A sikerhez nem elég a tehetség. Egy tanárom úgy magyarázta, hogy a sikerhez tíz százalék tehetség kell, a többi viszont munka és kitartás. Egyetértek vele – fejtette ki.
– Sokan azt gondolják, hogy a művészetis diákok élete könnyű, pedig épp ellenkezőleg, nagyon nehéz. A tanulás mellett még gyakorolnunk is kell, legalább 3 órát, estig a „suliban” vagyunk, néha az egész napunk tele van órákkal. De annak ellenére, hogy nagyon nehéz, én szeretem, mert ezt választottam, ez a szakmám. Az online oktatás viszont megnehezíti a dolgunkat, nagyon várom, hogy minél hamarabb vissza tudjunk menni az iskolába – mondta.
Szabadidejében zenéket komponál, ékszereket készít s a Jóbarátokat nézi. Tanulmányait Magyarországon szeretné folytatni.
– Az a tervem, hogy érettségi után Pestre megyek a Liszt Ferenc Zeneakadémiára és zeneszerzői szakra készülök. A többi majd még eldől.
Tovabbi kitartast és sok sikert
Gratulàlok !Sok élményben legyen részetek .