Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mint Magyarósi Imola, a Vadon Egyesület elnöke elmondta, ez a rajpályázat a művészeti iskolák 5–12. osztályos, rajzszakos diákjainak volt meghirdetve. Kovászna, Maros és Hargita megyékből érkeztek a munkák, ebből a zsűri által kiválasztott 31 rajzot a budapesti „Egy a természettel” Vadászati Világkiállításon tesznek közszemlére. Az esemény presztízsét jelzi, hogy 50 évvel az első vadászati világkiállítás után szervezik meg, a korábbinál (35) sokkal több résztvevő országgal. – Ezért fontos itt azt is láttatni, hogy az utánunk jövő nemzedék hogyan képzeli az együttélést a természettel, nem mindegy, hogyan kívánják megvalósítani azt – mondta Demeter János, a Vadon ügyvezető igazgatója.
Gyémántcsiszolók – egy hasonló című dokumentumfilm kapcsán fogalmazta meg Hosszú Zoltán szobrász, a zsűri tagja, hogy a kiállításokon való részvétel közben is csiszolódnak a művészpalánták, ezért kitartásra buzdította őket, annál is inkább, hogy az alkotások szemlélése közben világosan kitűnt, milyen fejlődésen mennek át a kisdiákok, míg eljutnak a középiskoláig, befejezik tanulmányaikat. Siklódi Ferenc pedig – aki szintén a bírálóbizottság tagja volt – arról elmélkedett, mennyire másképp közelítenek a gyermekek a természethez: többnyire kevés saját élményre alapozva, de alaposan dokumentálódva a digitális közegben ugyanarra az eredményre jutnak, mint mi, felnőttek.
A díjátadás előtt Szebeni Zsuzsa, a társszervező Magyar Kulturális Intézet igazgatója mesélt Augusta Patonról, akiről a verseny különdíját elnevezte. Kemény János felesége, a marosvécsi kastély úrnője, a helikoni találkozók háziasszonya szenvedélyes horgász és vadász volt, aki bár más országban született és nevelkedett, Erdélyben érezte kiteljesedettnek magát. A díjátadóra, melyet énekkel és verssel a Váradi József-iskola harmadik osztályos diákjai, Dudás Boglárka, Dobrica Kriszta és Siklódi Boglárka színesítettek, csoportkép készítésével tettek pontot a szervezők és résztvevők.
A díjazottak névsora: „Egy a Természettel” nagydíj – Ráduly Anikó (Nagy István Művészeti Középiskola, Csíkszereda, XI. osztály); „Vadon” különdíj – Bucur Delia Alina (Marosvásárhelyi Művészeti Szaklíceum, Marosvásárhely, VIII. osztály); MKI, Sepsiszentgyörgy, Augusta Paton-díj – Páll Lúcia (Vaskertes Általános Iskola, Gyergyószentmiklós, VI. osztály).
V–VIII. osztályosok: 1. Domniț Alex Robert (Marosvásárhelyi Művészeti Szaklíceum, VII. osztály), 2. Beligan Andra (Marosvásárhelyi Művészeti Szaklíceum, VIII. o.), 3. Bejan Hanna (Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, V. o.).
IX–XII. osztályosok: 1. György Hajnalka (Plugor Sándor Művészeti Líceum, Sepsiszentgyörgy, X. o.), 2. Süveg Eszter (Nagy István Művészeti Középiskola, Csíkszereda, X. o.), 3. Gecse Zsombor Attila (Plugor Sándor Művészeti Líceum, X. o.).