Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A sepsiszentgyörgyi Nicolae Colan Gimnázium struktúrájaként működő Pinocchio Napközi Otthon a speciális igényű gyermekek beilleszkedésének nehézségeivel szembesülve kezdeményezte „A SNI gyermekek integrációja az oktatásban” című projektjét.
A projektet az Európai Bizottság finanszírozza, fő célja az oktatási tevékenység minőségének javítása az európai képzési központok oktatóinak segítségével, egy befogadó környezet elősegítése, jól differenciált, nonformális stratégiák kialakítása, a gyerekek tanulási motivációjának ösztönzése.
A projekt első képzésére 2023. február 12-18 között került sor az olaszországi Bolognában, melyen a Pinocchio Napközi Otthon három pedagógusa: Berde Enikő, Nagy Csilla-Emilia, Gajdó Tünde és a Nicolae Colan Gimnázium tanítónője, Incze Mária-Beáta vett részt.
A képzés során a résztvevők számára nemzetközi színvonalú tanácsadói és szakmai fejlesztési stratégiákat kínáltak az oktatási folyamat személyre szabása, az inkluzív oktatási környezet kialakításával kapcsolatos ismeretek átadásával.
Új ismereteket szereztek a fejlesztési prioritások kialakításáról és a sokszínűséget támogató fejlesztés tervezéséről (pl. tananyag adaptációk, differenciált óratervezés stb.). Diák, bemutató filmek, egyéni és csapattevékenységek során megismerkedtek az alternatív tanulási gyakorlatokkal, a kapcsolódó technikákkal, anyagokkal és értékelési eszközökkel a gyermek fejlődésének áttekintésére. A különböző leckék modellként kerültek bemutatásra, ahol az alternatív gyakorlatok, a munkaanyagok és eszközök tökéletesen harmonizáltak, megkönnyítve a tanulást.
A csoportos megbeszélések, az egyéni és csapatmunka tevékenységei rávilágítottak, hogy az oktatást, nevelést kötöttségek nélkül kell szemlélnünk, ahhoz, hogy minden gyermek jól érezhesse magát az iskolákban, óvodákban. Ha elfogadjuk, hogy a gyerekek sokfélék, a haladás regisztrálása érdekében egy befogadó környezet kell létesítenünk, ahol minden gyereket meg tudunk szólítani, és az egyéni fejlesztés biztosításával mindannyiuk számára hatékonnyá, megfelelővé tudjuk tenni a nevelést, oktatást.
A képzés angol nyelven zajlott, a jelenlevők gyakorolhatták és fejleszthették nyelvtudásukat, valamint a munkahelyhez kapcsolódó szókincsüket.
Kulturális szempontból is élmény volt az ottlét, mivel alkalmuk nyílt bejárni Bologna városát és annak környékét. A látnivalók közül a kulturális központ nyűgözte le leginkább a résztvevőket, látványos építészetével, valamint az új és a régi elemek harmonikus kombinációjával.
A tanfolyamról visszatérve a négy résztvevő felkészültnek érzi magát a tanult technikák használatára.
Nyilatkozataik szerint : „Nagyszerű élmény volt, színvonalas szervezéssel és oktatással”
Szilvási Melinda – óvodavezető, projektkoordinátor
Pályázatíró csapat:
Szilvási Melinda
Kozma Tünde
Sanda Catalina
Muntean Loredana