SZinvonalas ,szép irás , még sokszor szeretnék ehhez hasonlót olvasni a Hirmondóban , Nálunk is van gerlepár már évek óta itt tanyáznak, az életünk részei ,nagyon édesek .
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Javában zajlott a madárvonulás, a gólyák már elmentek, amikor a gerle udvarló, búgó hangja felcsendült. Villanyoszlop tetejéről rugaszkodott el, csattogó szárnycsapásokkal emelkedett a magasba, majd tíz-tizenöt méter után megfordult, és egy félkörívben ereszkedve tért vissza az oszlop tetejére.
Tudtam, hogy nászrepülést végez a hím, és hogy valahol egy tojó mindezt figyelemmel kíséri. Ezért azt kerestem, hol van a kiválasztott gerlehölgy, akinek szól ez a mutatvány, de egyelőre nem láttam. A gerlehím pár perc után újra megismételte a nászrepülést, de ezután a ház tetejére érkezett. Ekkor vettem észre, hogy a terasz párkányán ott ül a gerlehölgy.
Már meg is feledkeztem a gerlepárról, a fecskék vonulását kísértem, mikor észrevettem, hogy ahányszor a szilvafa alatt elmegyek, gerlék röppenek el a fáról. Ebből még nem gyanítottam semmit, de mikor ez megismétlődött, már feltűnő volt a jelenlétük.
Alaposabban körülnéztem, és ekkor tűnt fel, hogy fészek épül a szilvafán, elég alacsonyan. Ezután a helyet elkerültem, amikor tehettem, de mivel a kerti vízcsap épp ott van, teljesen nem tudtam mellőzni a fa alatti tevékenységet. Viszont megtanultam, hogy ilyen esetben nem szabad a madárra nézni hosszasan, így nem zavarja annyira, ha épp a fészek alatt engedem a vizet a tyúkoknak.
A kotlási perióduson már túl „vagyunk”, a fiókák kikeltek, legalább is a szülök viselkedésén ezt látom, mert a fészekbe nem néztem bele. Már gyakrabban vannak együtt a gerlék. Míg egyik a fészekben ül, a másik hol a háztetőn, hol a villanyhuzalon van, amikor épp nem a tyúkudvaron táplálkozik.
Az ember azt hinné, hogy az udvarlás, a nász után már csak a fiókákkal foglalkoznak a gerlék, de nem. Minden idejüket együtt töltik. Reggelenként és esténként pedig kimondottan egymásra figyelnek, óvatosan cirógatják egymás fejét. Olykor szorosan egymás mellé húzódnak. Igazi gerleszerelem.
SZinvonalas ,szép irás , még sokszor szeretnék ehhez hasonlót olvasni a Hirmondóban , Nálunk is van gerlepár már évek óta itt tanyáznak, az életünk részei ,nagyon édesek .
Gyonyoru cikk.Vegre valaki aki ilyen dolgokrol is tud irni.Vegre valaki ebben a veszteben rohano vilagban akinek meg volt ideje megfigyelni egy gerlepart.Minden elismeresem e cikk irojanak!