Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az idén úgy sikeredett, hogy a nyári szabadságunk egy részét a Balatonon töltöttük. Platánfák közötti sétányon igen kellemes volt a séta. Valahol a lombok között örvös galamb bugása hallatszott. Majd elhallgatott, és többé már nem szólt, így nem láttam meg a nagy testű madarat. Míg felfelé figyelőztem, észrevettem, hogy egyik kérgefoszlott fa törzse egy mesterséges fészekodút tart. Régi program keretén belül lehetett az a madárvédelmi akció, amely során ki lett helyezve az odú, mert az idő vasfoga igen megdolgozta.
Mindenesetre arra utal a mesterséges fészekodú, hogy cinegék járnak arrafelé, és gondoskodnak róluk az emberek. Cinegét, ha nem is, de egy madarakat etető embert láttam, épp valami magot vagy kenyérmaradékot szórt a fák tövébe. Majd sietősen vette az irányt a kikötő felé. A figyelmem a középkorú emberre terelődött, sejtettem mit akar, mikor a parthoz ért újból belenyúlt a kezében tartott szatyrába és a vízen himbálózó tőkés récék közé dobta a maradék eledelt, még a szatyrot is kirázta és sietve ment tovább. Értem, hogy szereti a madarakat, sajnálja és eteti, csak azt nem értem: miért kell ilyen sietősen csinálni?
Persze nem állítottam le és kérdeztem meg – mert ezt megtehetném itthon is –, hiszen ugyanilyen sietős tempóban szór eledelt egy férfi a város központjában a fák tövében, és őt sem kérdem meg. Ha neki így jó, ám legyen. A madáretetésnek nem ez a ritmusa, az emberek nagy része azért eteti télen a madarakat, többek közt én is, hogy segítsük a hazai, és a nálunk telelő vendégmadaraknak átvészelni a zord hideg téli napokat.
Kedvenc téli elfoglaltságom, hogy elidőzök a madáretetőnél, megfigyelem a tollas kedvenceket. Nyáron nem kell etetni a kis énekeseket, mert a téli gondoskodást meghálálják azzal, hogy nyáron a kertekben, gyümölcsösökben naphosszat rovartalanítanak.
Balatonnál a tőkés récéket, a hattyúkat szerettem volna közelről, alaposabban szemügyre venni. Nehezen ment, mert folyamatosan váltották a madáretető csoportok egymást, ezért leültem egy közeli padra és figyeltem, számos érdekességet megtapasztalva így.
Kelemen László
Esetleg a korospataki banyato ?