Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Előkészítő osztálytól nyolcadikig, négy korcsoportban mintegy százhúsz diák vett részt a rangos megmérettetésen. A díjak többsége Székelyföldre került. Kovászna megyét 12 dalos pacsirta képviselte, azok, akik már bizonyítottak és a Kézdivásárhelyen, májusban megszervezett Háromszéki Népdalbarátok Megyei Vetélkedőjén az első helyen végeztek.
Újszentesen a zsűri döntése alapján országos első helyezett Voloncs Zselyke, a kézdivásárhelyi Molnár Józsiás Általános Iskola második osztályos kisdiákja. Szabó Katalin és Dezső Zelinda tanítványa a Citerazenekar és a Vas Lajos Népzenei Szövetség különdíját is megkapta. Dicséretben részesültek: Kocsis Tekla, a Székely Mikó Kollégium első osztályos tanulója, Zsigmond Tifani, a Molnár Józsiás Általános iskola másodikosa, aki az újszentesi polgármesteri hivatal különdíját is kiérdemelte. Szintén dicséretet kapott Fülöp Zsolna, a Kőrösi Csoma Sándor Líceum negyedikes kisdiákja, Balázs Gergő, a Székely Mikó Kollégium kezdő gimnazistája, Deák Anett, a Mikes Kelemen Líceum hetedikes tanulója, Biszak Beáta, a Molnár Józsiás iskola szintén hetedikes diákja és Sylvester Adrienn, a Mikó végzős gimnazistája. A szentesi Deák Ferenc Általános iskola különdíját Pál Zsófiának, az árkosi Gelei József Általános Iskola nyolcadikos diáklányának ítélték oda. Nem voltak a díjazottak között, de tisztességgel helytálltak a kézdiszentkereszti Szőllősi Kriszta, Opra Panna és Gáspár Henrietta.
A rendezvény záróakkordjaként a jelenlévők közösen is elénekeltek egy dalt.
– A versennyel együtt, minden évben vannak a megyei fordulón kötelező, úgymond korosztályonként közös népdalaink, amelyekkel bővülnek a repertoárok, és ugyanígy az országos versenyre is mindig ajánlanak egy dalt a közös énekléshez versenyen kívül. Ennek fontosságát talán Kodály Zoltán szavai erősítik meg a legjobban: a nemzeti egységet az énekes közösségek teremthetik meg, a közös éneklés ugyanis hozzájárul az egész ember fejlesztéséhez –- véli Barta Enikő, a megyei népdalvetélkedő szervezője.
A különböző versenyeken elért eredmények bizonyítják, hogy a háromszéki iskolákban nagy hangsúlyt fektetnek a hagyományápolásra, beleértve hatalmas és értékes népdalkincsünk megismertetését, népszerűsítését és továbbörökítését. Lelkes pedagógusok segítik, támogatják a gyerekeket tehetségük kibontakoztatásában, lehetőséget teremtve a bemutatkozásra. Minden alkalmat kihasználnak, vetélkedőkre viszik el tanítványaikat. A kitartás, a befektetett munka mindig meghozza gyümölcsét, Újszentesen is büszkén képviselték Háromszéket a diákok, és öregbítették jó hírnevét.
Gratulálunk a diákoknak és Gábor Judit, Saica Enikő, Pál Adél, Mátyás Imola, Erős Judit, Benedek Magdolna, István Ildikó, Ábri Béla, Dombora Anna és Deák Vilikó Mária felkészítő tanároknak.