Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kerekes Jenő igazgató emlékeztetett, hogy már az ősszel, a járványügyi előírásoknak megfelelően kisebb csoportokat hoztak létre, kevesebb gyereket tudtak fogadni. Sepsiszentgyörgyön a 20 köri tevékenységre mintegy 1200 diák jár, 300-zal kevesebb, mint az elmúlt tanévben. Kovásznán a tánc, faragászat, fantázia műhely–kézművesség és modellezés–origami, Baróton a modern tánc, elektronika–gokart–asztalitenisz, kézműveskedés–bábkészítés, Kézdivásárhelyen a fúvószene, modellezés–dizájn, modern tánc és sí–torna köri tevékenységek zajlanak.
A megyeszékhelyen a nyár folyamán bővítették a technikai felszereltségüket, 3D-s nyomtatókat, interaktív táblákat vásároltak, és a gokart-parkot is felújították: három elektromos gépet szereztek be.
Az elmúlt hónapokban az országos járványügyi intézkedés hatására, a köri tevékenységek is a virtuális térben költöztek, ami néhány foglalkozás esetében nagy kihívást jelentett.
– A tanárok bejártak a Tanulók Házába, s itt kapcsolódtak rá az online felületre. A kézműves tevékenységek jól működtek ilyen formában is, de vannak olyan foglalkozások, amiket nehéz így tartani. Ilyen például az úszás vagy az asztalitenisz. Ezek esetében filmeket néznek, különböző technikákat tanulnak elméletben – magyarázta Kerekes.