Csak így tovább!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Vörös Ábel-Etele a Székely Mikó Kollégium tizenegyedik osztályos diákja több videós versenyen is részt vett, a Reneszánsz kreativitási vetélkedőn és a DGA korrupcióellenes versenyen is első díjjal jutalmazták.
– Ez a megmérettetés egy jó kihívásnak tűnt, ami megdolgozta a fantáziámat, próbára tett több szempontból is, és a bezártság napjaiban jó időtöltési forma volt. Személy szerint én teljesen meg vagyok elégedve az eredménnyel, több jó visszajelzést is kaptam. Videózással komolyabban az elmúlt öt évben kezdtem el foglalkozni, az elején segítettem édesapámnak a munkákban, aztán különböző kulturális eseményeket dokumentáltam, és próbáltam részt venni a lehető legtöbb videós versenyen/foglalkozáson, táborokban, filmes műhelyekben – mondta.
A felemás tanév, a tizenkettedikesek búcsúztatásának elmaradása hiányérzetet hagyott benne.
– Tizenegyedikesként a mi feladatunk lett volna a végzősök búcsúztatása. A „kényszervakáció” miatt nem volt időnk elbúcsúzni tőlük, s a ballagás elmaradásával számomra egy kicsit lezáratlannak tűnik az egész. Az idei tanév sok gonddal járt, de röviden annyit tudok mondani, hogy a tizenegyedik osztály második része volt a legjobb félévem eddig — summázta.
Etele a jövőben is videózással szeretne foglalkozni, és filmes/művészeti irányban próbál elhelyezkedni.
Hubbes Gellért Mátyás (képünkön) a Plugor Sándor Művészeti Líceum kilencedik osztályos diákja a vizuális kategóriában különdíjat érdemelt ki.
– Amikor bejelentkeztem erre a versenyre nem a győzelem, hanem a tisztes helytállás volt a célom. Tudtam, hogy nem fogok első helyezést elérni, viszont jó elfoglaltság volt a karantén alatt. Időm is volt, a meghirdetett témát, a Szolidaritást is érdekesnek találtam. Inkább a saját kifejezési módomat kerestem, egy minimalista stílusban. Megtettem, amit lehetett, közben párhuzamosan csináltam más munkákat is. Sokat segített, mert megtanultam határidőre, egy adott témában, projektszerűen dolgozni – mondta.
Mátyás egy digitális alkotással nevezett be a kreativitási vetélkedőbe.
– Az alkotásom címe Itt vagyok. Egy ember sziluettjét ábrázolta. 2-3 órába telt elkészíteni, de utána még sokat alakítottam rajta. Próbáltam kifejezni, megragadni, hogy mit jelent számomra a szolidaritás. Az alkotás egyszerű, egy alak, amint kitartja a kezét, jelentkezik, felajánlja magát. Ott van, hogy segítsen önzetlenül, névtelenül, arctalanul, emelte ki.
Az elismerés egyfajta impulzus számára a folytatásra és megerősítés abban, hogy jó úton halad.
– Nagyon örültem a díjnak. Ennek az alkotásnak volt egy üzenete, és boldog vagyok, hogy ez átment. Számomra ez a díj egy biztatás, vállonveregetés, és arra ösztönöz, hogy a jövőben is részt vegyek hasonló pályázatokon. Nagyon érdekel a digitális grafika, emellett még animációval is szívesen foglalkoznék. Érdekel továbbá a színészet is, viszont, ha úgy adja az élet, szívesen leszek kovács is – tette hozzá.
A középiskola első éve meghatározó egy diák életében. Az idei tanév azonban derékba tört a járvány miatt, elmaradtak a baráti találkozások, de a több szabad idő lehetőséget adott az alkotásra.
– Sokkal szabadabb volt számomra és több lehetőséget kínált, mint az előző tanévek, mert jobban ki tudtam használni az online tér adta lehetőségeket. Igaz, nagyon hiányoztak az új osztálytársaim, akikkel az utóbbi időben kezdtünk összeszokni és az iskola hangulata. Az online tanításban személy szerint csak a kötelező mennyiséget csináltam meg, annál egy fokkal se többet. Nekem az otthon, egyedül ülés nagyon jó volt arra, hogy alkossak és fejlesszem magam olyan téren, ami később is hasznos lesz – mondta Mátyás.
Csak így tovább!
Gratulálok mindkét diáknak!