Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Kisiskolásként a nyári vakációk egy részét a földvári nagyszüleimnél töltöttem, de a szüleimmel is rendszeresen volt közös programunk. Abban az időben két évente lehetett külföldre utazni, és akkor is csak a kelet-európai országokba, ezért Magyarországot, az akkori Csehszlovákiát, Lengyelországot mi is bejártuk, kétévente a román tengerpartra is eljutottunk. Aztán ott voltak a táborok. Dancs Annamária tanító néni minden nyáron egy hétre elvitt minket a homoródi pionírtáborba. Ezek nagy élményt jelentettek számomra, hiszen szüleim nélkül, a társaimmal lehettem együtt. Sok mindet tanultam ott, az önállóságtól kezdve a természet felfedezésén és védésén át az egymásra figyelésig. Most is minden évben részt veszek táborokban, igaz most szervezőként, de ajánlani tudom mindenkinek ezt a fajta kikapcsolódást. A tábortüzet körbeülni, énekelni, beszélgetni, közösségben lenni pótolhatatlan élményt nyújt, amiből táplálkozni, erőt meríteni lehet a munkás hétköznapok alatt. Minden gyereknek ajánlani tudom – fogalmazott.
A legmeghatározóbb gyerekkori élményének a homoródi táborokat tartja, sokat mesél ezekről a gyerekeinek is.
– Második osztályosként ültem le először tábortűz mellé. Nagyobbak, negyedikesek is voltak a táborban, és ott tapasztaltam meg azt, hogy bizony a kisebbnek azt kell tennie, amit a nagyobb mondd. Minden nap program volt, ügyességi vetélkedők, karnevál, ismerkedtünk a növény- és állatvilággal, s buliztunk is a Neoton és Illés zenekarok zenéjére. Fiamnak és lányomnak a humoros, vicces pillanatokról, a csínytevésekről mesélek, ilyen volt az, amikor két egymástól fél méterre lévő széket leterítettünk egy pokróccal, alá egy tál vizet tettünk, helyet foglaltunk a székeken, s ha valaki le akart ülni középre, belehuppant a vízbe – mesélte mosolyogva.
Meglátása szerint az ő gyerekkorában egyszerűbb volt a szülőknek nyári programot szervezni, mert a kommunizmus idején mindenki dolgozott, s a munkásemberek is ki tudták szorítani a pénzt a nyaralásra, a gyerek táborozására.
– Napjainkban nehezebb, nem minden szülő tudja megengedni ezt a gyerekének. Ma már a választék is nagy, és örömmel konstatálom, hogy egyre többen próbálják visszahozni a régi táborok hangulatát, a sátorozást, a természetközeliséget. Régen az egyszerűségre törekedtek a táborokban, ma nehezebb a gyerekek figyelmét lekötni, éppen ezért nagy a felelőssége a táborszervezőknek, hiszen a cél megszerettetni a gyerekkel ezt a fajta életmódot – tette hozzá.
A nyári vakációra felhagyott feladatokkal kapcsolatban úgy véli, kell ösztönözni a gyereket, hogy olvasson, de időt kell hagyni neki a lazításra, a felhőtlen szabadságra, feltöltődésre.
– Nekünk is volt házi olvasmány felhagyva a vakációra, de napi fél óra esti olvasással lazán eleget tudtunk tenni a feladatunknak, nem volt erőltetett iram. Azt látom, hogy pedagógusfüggő ez is, vannak helyek, ahol a gyerek úgy jön el a nyári vakációra, hogy hosszú feladatlistája van, amit a 3 hónap alatt el kell végeznie, ami egy stresszfaktor számára. Úgy gondolom, kell ösztönözni a gyereket, hogy olvasson, de csak takaréklángon, hogy élmény legyen számára, kaland, ne stressz. Nekünk a kötelező mellé mindig ajánlottak olyan könyveket is, ami lekötötte a figyelmünket, ami érdekelt minket – mondta.
Ha most lenne gyerek, szeretne minél több időt közösségben tölteni, táborozni, hegyet mászni, tengerben, tóban hűsölni, élményeket gyűjteni, barátokra lelni.