Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Iskolanap és fesztivál

Iskolanap és fesztivál Cseperedő

A megyeszékhelyi Nicolae Colan Általános Iskolában a december két nagyszerű rendezvénnyel köszöntött be. Harmadik alkalommal rendezték meg a Tánc-, Zene-, Mozgásfesztivált, de nem maradtak el az iskolanapok sem, melyet idén a hagyományos népi mesterségek témával szerveztek meg.

A Nicolae Colan Általános Iskola diákjai többnapos rendezvényen vehettek részt az intézményük névadója alkalmából tartott iskolanapokon. A helyi tanács által támogatott tevékenységek témája a hagyományos népi mesterségek volt. Ez alkalomból a diákok egy csoportja Fogarasra és Nagyszebenbe látogatott, ahol egyrészt a 17–19. századi céhek működésével és fennmaradt tárgyi értékeivel ismerkedtek meg, másrészt pedig betekintést nyertek a Gyógyszerészeti Múzeumban kiállított, ma már kezdetlegesnek tekinthető gyógyászati eszközök használatába, és megismerték a múlt századi gyógyszerkészítés folyamatát.

Ugyanakkor az iskola falain belül a diákjaink különböző műhelyfoglalkozásokon vettek részt: olyan előadókat, mesterembereket hívtunk meg, akik szívesen meséltek mesterségük történetéről, illetve bemutatták a különböző termékek előállításának folyamatait. Így sikerült érdekességeket megtudni a kovácsok fáradtságos és kitartó munkájáról, megismerni a varrás-szabás fortélyait, testközelbe kerülni és kipróbálni a fafaragók vésőjét és gyaluját, a nemezelés kapcsán pedig a mesefigurák és használati tárgyak elkészítését mutatták be. A Keleti Kárpátok Múzeuma munkatársai több csoporttal is megismertették és kipróbáltatták a lúdtollal való írást.

Idén immár 3. alkalommal szerveztük meg a Tánc-, Zene-, Mozgásfesztivált, amelynek során, a hagyományokhoz hűen, főként vidéki iskolákat hívtunk meg közös tevékenységre. E rendezvény egyik fő célja az iskolák és osztályok közötti kapcsolatok erősítése, amelynek már eredményei is látszódnak, hiszen visszatérő csapataink is vannak, illetve arra is van példa, hogy a mi diákjaink kapnak meghívást vidéki iskolák rendezvényeire.

A Fesztivál során az előzetesen bejelentkezett csapatok rövid produkciókat adtak elő: volt néptánc és moderntánc, népdaléneklés, színdarab bemutatása, zenés összeállítás és kóruséneklés hangszerkísérettel. Összesen 60 külsős diák vett részt Barátosról, Bodokról, Nagypatakról és a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceumból is. A rendezvényt közel 200 diákunk kísérte figyelemmel.

Külön köszönet a támogatásért a sepsiszentgyörgyi tanácsnak, a Bertis Kft.-nek és a Diószegi Pékségnek.

Szonda Kinga

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás