Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A gólyák mintha tudták volna ezt a váltást, nagy részük még augusztus közepén elment. Csak a tapasztalt felnőtt gólyákból maradtak még hátra, ők tudják, hogy a borúra derű jön. Kivárnak. Az idei forró száraz nyár igen próbára tette a gólyaszülőket, ezért akadnak olyan példányok is, amelyek a leromlott kondíciójuk miatt időznek.
Ám nem csak a gólyák és a fecskék vonulnak el, hanem sok más madárfaj is útra kell ősszel. Tulajdonképp már júliusban megkezdődik a vonulás, ami a következő év májusáig majdhogynem folyamatos. Mondhatnánk, hogy a júniusi hónap az egyedüli, amikor minden madár a költőterületén van.
A nyár derekán a kakukknak már nincs dolga, a költést, fiókanevelést másra bízza. És egy forró nyári nap arra eszmélünk rá, hogy már nem halljuk a kakukk-kiáltást. Augusztusban, szeptemberben tömegesen mozdulnak meg a madarak, legtöbbjük csapatokba verődik, látványos a költözésük. Érdekesen alakul az erdei pinty élete is, nyár végén a párok szétválnak, a tojók megkezdik a vonulást, a hímek kis csoportokba verődve megjelenek a telelőhelyeken. A fiatalok a felnőttekkel közösen táplálkoznak, de már nem énekelnek. A fiatal hím példányok tollruhája inkább a tojó tollazatára hasonlít, de ez tavasszal megváltozik.
A nappali ragadozó madarak közt is van egy olyan faj, ahol csak a tojó vonul, az idősebb hímek itthon maradnak, áttelelnek. Ez a ragadozó madár a vörös vércse. A városunk több pontján is fészkel, az egyik vércsepár a központban, a Bodok szálló épületén, már több mint egy évtizede.
Kelemen László