Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Demes Juditnak Csomakőrös a szülőfaluja, családfája mélyen a múltba hajlik. Judit egy igazi szikra, aki magában hordozza a falu ízét és ugyanakkor a város színét. Igazi őstehetség. Kisugárzása, komolysága páratlan – jellemezte tanítványát Bagoly Antónia.
A pedagógus nagy hangsúlyt fektet az anyanyelvápolásra, a helyes, tiszta beszédre. A diákok a versenyek révén fejlesztik tudásukat és tapasztalatot szereznek.
– A versenyek megmérettetések. Egyfajta próbatétel, mint a mesékben. Ehhez kell hozzájáruljon a tanító, örömmel meséljen a gyerek, szeresse. Fiatal tanítóként vidéken kezdtem a pályafutásomat, így alkalmam, lehetőségem volt megismerkedni a falu külön világával. Magamba szívtam a helyi hagyományokat, a népi megfigyeléseket, jóslatokat, hiedelmeket. Ugyanakkor a székely nyelvjárást és furfangosságot is megtapasztaltam. Azt gondolom, hogy könnyedén tudom megszerettetni a gyerekekkel a meséket, történeteket. Hihetetlenül lelkes, tehetséges gyerekek tanítója vagyok, akik szeretik a szavalást, mesemondást, éneklést. Ugyanakkor nagy hangsúlyt fektetünk az anyanyelvünk ápolására is. Rendszeresen részt veszünk a különböző anyanyelvi vetélkedőkön, mesemondó, regemondó, szavalóversenyeken, mesélte a pedagógus.
Judit A pletykás asszonyok című népmesével vett részt a versenyen. Szeret verset, mesét hallgatni és mondani. A népdalszeretetét a családból hozta magával. Kedvenc tantárgyai között szerepel az anyanyelv, angol, ének-zene és a művészeti nevelés. Judit a tanítójával együtt vallja, hogy a mesét érteni és élni kell, nem csak elmondani.
– A Mese az egy külön világ. Akkor érdemes bekopogtatni az ajtóján, amikor készen állunk a küszöb átlépésére. Azért tartom fontosnak a meséket, mert tanítanak, gyógyítanak, motiválnak, útmutatók, gondolkodtatók, fantáziafejlesztők, altatók, áloműzők és sorolhatnám tovább – magyarázta a tanítónő.
Az elismerések, díjak erőt adnak a munka folytatásához, de úgy gondolja, hogy már az is siker, ha egy gyerek önszántából mesél.