Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Legendárium Karnevál

Legendárium Karnevál Cseperedő

Második alkalommal szervezték meg Székelyudvarhelyen a Kárpát-medencei Legendárium Karnevált, melynek keretében színjátszó találkozóra is sor került. A vetélkedőre 25 helységből 27 csapat nevezett be. Háromszéket hat csapat képviselte, a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceum első osztályos kisdiákjai harmadik helyezéssel tértek haza.

Kézdiszentlélekről az Apor István Általános Iskola Porond Színjátszó Köre az Egyszer volt Budán kutyavásár előadással nevezett be a vetélkedőre, a székelyszáldobosi általános iskola diákjai Egy szál dobos, a felsőcsernátoni Bod Péter általános iskola tanulói Ika vára, a kézdimartonfalvi elemisták A Rétyi Nyír, a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceum I. B osztályosai A tündérvár mondája, míg a sepsiszentgyörgyi Gödri Ferenc Általános Iskola hatodikosai Venetúrné vára című legendát mutatták be.
Az elemisták korcsoportjában a kovásznai kisdiákok harmadik helyen végzetek.
– A Legendárium felhívására a Facebookon figyeltünk fel. Először tartózkodtam tőle, mivel csak első osztályosok vagyunk, de aztán gondoltam egy merészet, s bevállaltuk. Elég nehéz volt a tervezési szakasz, mivel nincs túl érdekes, tartalmas mondavilága Kovásznának. A tündérvár legendáját dolgoztam fel, beleszőve Kovászna néveredetét, Tündér Ilonát, majd a későbbi várlakó vitézeket. A legendákat versbe szőttem és népi gyermekjátékokat fűztem bele – magyarázta Fülöp Annamária tanítónő. Elmondta, hogy a második részben megjelent a bűvös kakas, aki hat évig éberen őrzi Tündér Ilona kincsét, és elűzi a hat vitézt, aki próbálja megszerezni azt, de a leleményes hetedik vitéz bejut a hegy gyomrába, és megtalálja. Ekkor átvált a történet, a tündérek letakarják a kővé vált vitézeket, de a hetedik segítségével feléled minden, s előbújnak a kincsek, a gyerekek.
– Örülök, hogy mindez átjött a zsűrinek is, első szavuk az volt, hogy a tanító néni megtalálta a kincseit. Nagy dicséretet kaptunk a rendezésért, igényes díszletért, ruhákért. Segítségemre volt az Evilági együttes dala is, amire teljesen véletlenül bukkantam rá egy ízelítőben. Írtam nekik, s kértem, hogy küldjék el nekem a dalt, hogy felhasználhassam. A gyerekek imádták, nagyon gyorsan meg is tanulták. Hálásak vagyunk érte – tette hozzá.
A versenyt követően a szórakozás került előtérbe, a gyerekek bekapcsolódtak a karnevál változatos programjaiba. – A felvonuláson mindenki zászlót, maszkot kapott, megjelentek az óriási mesefigurák, akikkel jókedvűen paroláztak a gyerekek, közös fotókat készítettünk, majd üdvrivalgások közepette bejártuk a város főterét. Ezután következett az Evilági koncert, ami a kedvenc dalunkkal zárult. A díjazásra már ismét tetőfokán volt a hangulat. Nagyon boldogok voltunk, mikor meghallottuk, hogy a dobogó 3. fokán állhatunk. Ajándékba térképeket, a Legendáriumot, A sziklahitű király, valamint a Székelyföldi legendás várak című könyveket, egy-egy Likaskő DVD-t kaptunk. Biztos vagyunk benne, hogy örökre megszerettük mondáinkat, történelmünket. Ma már a napot is azzal kezdtük, hogy utazgattunk a térképen, és olvastuk az izgalmas történeteket. Ez a karnevál örökre a szívünkben marad. Hálásak vagyunk, hogy részt vehettünk benne – emelte ki a pedagógus, hozzátéve: június 8-án a Bóbita Egyesület jóvoltából Sepsiszentgyörgyön is bemutatják előadásukat az RGT-gyereknap alkalmából. Június 14-én az Evilági zenekart várjuk koncertre a városunkba, s valószínű, hogy akkor is fellépünk iskolánk tanulói előtt – mondta a pedagógus.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás