Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Székely Nemzeti Múzeumban hatodik alkalommal tartottak családi napot a madarak és fák ünnepén, május 14-én, vasárnap. A rossz idő ellenére már délelőtt hangos zsibongással teltek meg a földszinti termek és a természetrajzi kiállítás folyosója, ahol a kirakós, satírozós játékok mellett a gyerekek az év madarával, a tengeliccel ismerkedhettek meg közelebbről.
A Csíkszeredából érkező Tamás Réka, a Pogány Havas Kistérségi Társulás biológusa érdekfeszítő, képekkel tarkított előadásában mesélt az élővilágnak nélkülözhetetlen öreg fákról és a Románia legszebb fái című projektről a népes hallgatóságnak. Az előadás után a gyereksereg a múzeumkerti fákat térképezhette fel: a totyogók a fák körülölelésével, az idősebbek találgatva próbálták a fák méretét meghatározni, majd a termésekből, levelekből ágakból készült apró alkotásaikat állították ki.
A program a sepsiszentgyörgyi Márkodi Vera és Márkodi Ernő felvételeinek vetítésével folytatódott, amely a környékünkön élő vagy itt átutazó madárfajokból mutatott be színes válogatást. Az előadás és fotómustra után következhetett az interaktív műhely, ahol a madaras nap visszatérő vendégei, Gaál Zsuzsa, Majos Andrea, Dombi Helga és Mihály József tették próbára a gyerekek tudását: terméseket, madártollakat, madárhangokat kellett azonosítaniuk az arra vállalkozóknak, de egy-egy furcsa nevű élőlényről is ki kellett találni, hogy madár, növény, hal, netán rovar.
A nap zárásaként a Vinceffy Orsolya által megálmodott kreatív műhelyben hatalmas csodamadarak, apróbb termés- és homokmadarak készültek a család minden tagjának részvételével. Színes, mozgalmas, tanulságos és családias esemény volt a hatodik alkalommal szervezett Madarak és fák napja is, a visszatérő vendégek megígérték, jövő évben is itt lesznek.
Bartha Zonga