Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Március 25-én a Váradi József-iskola díszterme ismét megtelt játékra hangolt gyerekekkel és felnőttekkel. A Gyermekszínjátszó Találkozóra gyűltünk össze kicsik és nagyok, immár 11. alkalommal. A megyei vetélkedőn 8 település 15 csapata képviseltette magát. Jöttek színjátszók Kézdivásárhelyről, Barótról, Csernátonból, Lemhényből, Székelyszáldobosról, Martonfalváról, Illyefalváról és Sepsiszentgyörgyről.
Szín és játék volt a javából ez a nap, amelyet – egy kissé eljátszadozva a szín szavunkkal – a következőképpen összegezhetnénk: a találkozó színhelye a Váradi-iskola színpada volt, itt kezdődött a nap története, és itt is fejeződött be. Itt jelentek meg a csapatok a zsűri színe előtt, itt léptek színre. Mindannyiuk játékában szín volt, mindenik kis csapat igazi színfoltja volt a fesztiválnak. Felvonult a zsűri és a közönség előtt a diákszínjátszók színe-java, színe-lángja. Sokukban igazi színészvér buzog, ez a színtiszta igazság. És az is színigaz, hogy a zsűri nem színlelt, hanem figyelt, és a végén színt vallott, eredményt hirdetett.
Kicsik és nagyok színe-virága kapott oklevelet és ajándékot a színpadon nyújtott egyéni alakításáért, minden csapatban volt akár több díjazott is. Az elemi osztályosoknál első díjban három csapat részesült. A kézdivásárhelyi Nagy Mózes Elméleti Líceum két előadása vitte el a pálmát: A tizenkét csóka (felkészítő Kisgyörgy Katalin) és A császár új ruhája (felk. Kerekes Izabella). Szintén első díjban részesültek a barótiak A tök és a csikó című előadásukkal (felk. Gaál Tünde). A második helyet két csapat érdemelte ki: a csernátoniak a Kacor király előadásukkal (felk. Rákossy Szidónia Anna) és Kézdivásárhelyről a Molnár Józsiás-iskola színjátszói a Költői verseny a Négyszögletű Kerek Erdőben című előadással (felk. Barta Enikő és Lukács Tünde). A harmadik helyen is ketten osztoztak: a házigazda Váradi József Általános Iskola Az ördög három aranyhajszála című előadása (felk. Péter Kinga) és a székelyszáldobosiak A főtt borsó című előadása (felk. Ferencz Réka). Dicséretben részesült a 12 forintos csoda előadás (Váradi-iskola, felk. Balázs Réka, Halada Melinda), A Szent Anna-tó legendája (Martonfalva, felk. Szabó Edit), a Kacor király (Váradi-iskola, felk. Bedő Magdolna és Puskás-Bajkó Annamária) és a Pacsirtapör (Kézdivásárhely, Petőfi Sándor-iskola, felk. Vollancs Szidónia). Az 5-8. osztályosoknál a zsűri első díjban a lemhényi csapatot részesítette, előadásuk címe Az ördög három aranyhajszála (felk. Nagy Zsuzsanna tanárnő.)
A fesztivál országos szakaszára az első, második és harmadik díjat elnyert csapatok jutottak tovább. Mindenkit köszönet illet, pedagógust, diákot egyaránt, hogy felvállalták, felvállalják a közös munkát, a közös mókát, egy-egy ilyen kis produkció létrehozását. Köszönet a szervezőknek is áldozatos munkájukért, a jó hangulatért. Jövőre mindenkit visszavárunk! – búcsúzott a jelenlévőktől Péter Kinga főszervező. Úgy legyen!
Incze Melinda magyartanár