Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Mesetábor Csernátonban

Mesetábor Csernátonban Cseperedő

A Cimborák Bábszínház Kulturális és Ifjúsági Egyesület szervezésében, a szülők és a Kovászna Megyei Tanács támogatásával augusztus 13–18. között, a csernátoni Hanna Panzióban valósult meg a Nagy-Kopeczky Kálmán Mesetábor.

A táborban Sepsiszentgyörgyről, Bodokról, Kézdivásárhelyről, Mikóújfaluból, Zaboláról, Brassóból, Szentpéterről, Barcaújfaluból, Marosvásárhelyről és Budapestről érkezett tizennyolc, 8–11 éves, magyar ajkú gyermek. A tábornyitó rögtön egy igen fontos eseménnyel indult, ugyanis köreinkben köszönthettük Sóos Emőkét, a békéscsabai Napsugár Bábszínház bábszínészét, aki mesemondói tehetségével és tarisznyájába szőtt meséivel ajándékozott meg bennünket. Ezúton is köszönjük lelkesedését, önzetlenségét és jelenlétét!

A szervezők az 5 napos program előkészítésében szem előtt tartották, hogy minél több játékosan felépített mesehelyzetet teremtsenek, amelyekben a tábor résztvevői megtapasztalhatták az együttműködés fontosságát, a népmesei világok mintáit hasznosítva erősítették, fejlesztették saját személyiségüket, és megtanulták elfogadni/befogadni a másságot!

A tábor programja a Nap, Hold, csillagok szimbólumok köré épült, így a kiscsapatok kiválasztása, a közös játékok, a mesebarangolás, a kézműves foglalkozások előkészítése és megvalósítása, az esti mesék is úgy lettek kiválasztva, hogy ezeket a minőségeket képviseljék. A nemezelt koronák meggyúrása, a mesetarisznya megszövése, a hamuba sült pogácsa sütése, a kulacs elkészítése (üvegfestés technikával), mind-mind azt a célt szolgálta, hogy gondolatban, fizikailag és lelkileg is felkészüljenek a Nagy Útra, amikor a feladat nem kevesebb volt, mint az Élet vizének a megtalálása.

A résztvevő gyermekek lelkesen és szorgalmasan dolgoztak, fáradtságot nem ismerve, szabadidejüket is arra szánták, hogy a tarisznya elkészüljön, tele legyen, így csütörtökön útra keltünk, hogy felkeressük az Apor leányok feredőjét. Ugyanis a mesetábor névadója, két évvel ezelőtt, a feredő felújításának időszakában forrást fakasztott, amit azóta Kálmán-forrásnak neveztek el. Varázslatos órákat töltöttünk az Apor leányok feredőjénél, ahol megtaláltuk az Élet vizét, amely minden nyavalyánkat gyógyítja, de találtunk ott szemvizet, szájvizet, láb- és kézáztatót, éneklő-bugyogó forrásokat, napórát és még sok más csodadolgot. Este, táborzárásképpen megkoronáztuk a résztvevőket, feltarisznyáltuk mindenféle lelki jóval, és a tábortűz mellett elénekeltük mindenki kedvenc dalát.

A tábor programfelelősei Benkő Éva a Guzsalyas Alapítvány részéről, Bedőházi Emese Aranka a Hófehérke Óvoda pedagógusa és Péter Orsolya, a Cimborák Bábszínház művészeti vezetője voltak. Minden résztvevő gyermek szüleinek köszönjük a bizalmat, a nyitottságot, a gyermekeknek a jelenlétet, a lelkesedést, az odaadást és a közös élményeket! Bízzunk benne, hogy jövőre újra találkozunk!

Péter Orsolya

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás