Tanulni kell és itthon is jól meg lehet élni. Egy szó: informatika. Sok sikert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kisgyerekként pedagógusnak készült, a tanítás, nevelés iránti elkötelezettség végigkísérte életét, ha nem is tanárként, de közösségformálóként mindvégig arra törekedett, hogy újat hozzon létre, bővítse a fiatalok tudását, tágítsa látókörüket, értéket mutasson fel.
– 18 éves koromig minden életszakaszban pedagógus példaképeim voltak, így én is azt képzeltem, hogy ha felnövök, pedagógus leszek. A Babeș-Bolyai Tudományegyetem filozófia szakának elvégzése után hazatérve a Mikes Kelemen Líceumban, a volt iskolámban szerettem volna elhelyezkedni. Nem sikerült. Aztán a sors úgy hozta, hogy a Kovászna Megyei Művelődési Központ kommunikációs munkatársat keresett. Így kerültem bele a háromszéki művelődési élet vérkeringésébe – mesélte Péter Orsolya.
Meglátása szerint a filozófiaegyetem arra volt jó, hogy egy viszonylag széles látókörű gondolkodást megalapozzon, de kevés volt ahhoz, amit a kulturális élet szervezése megkövetel. Így számos területen kellett továbbképeznie magát: szervezeti kommunikáció és PR kapcsolatok, kulturális turizmus, civil szervezetek és ifjúsági szakterület, művészeti impresszárió.
Közben aktívan részt vett a város kulturális életében: szervezett, irányított, ötletelt.
– Mindig a csapatmunkában hittem és hiszek. Minden megvalósított projektben a kovász voltam, aki összeköt embereket, ötleteket, módszereket. Volt egy ötlet, egy gondolat, és megkerestem azokat az embereket, akik ebben fantáziát láttak, így közös ügyként dolgoztunk a megvalósításán. Ilyen volt a Háromszéki Diáknapok. 11 kiadást vezettem le úgy, hogy közben nagyon sok fiatallal dolgoztam együtt. Büszke vagyok a Legfiatalosabb település vagy a Mesekunyhó megyei vetélkedőkre is. Az előbbi hatásaként alakult meg a Turulmadár Ifjúsági Iroda, napjainkban kiterjedt tevékenységi körrel rendelkezik, meghatározó szervezet a háromszéki civil szférában. Az utóbbi eredményeként létezik a megyében négy olyan közösségi tér (Nagyajta, Fotosmartonos, Bodok, Páva), ahová a település apraja és nagyja szívesen járhat. Szívemhez talán legközelebb a Mesélő Háromszék áll, az a 9 napos rendezvénysorozat, amit együttműködésben a Cimborák Bábszínházzal, 2014-ben sikerült megvalósítani. A magyar népmesék jegyében szervezett, széles célközönséget megszólító projektet Kárpát-medencei szinten példaértékűnek minősítették – emelte ki.
2015-től a Szent György Napok kulturális hetének bábszínházi programkínálatát koordinálja. Négy éve a Cimborák Bábszínház vezetője.
– 2015 decemberében a bábstúdiót bezárták, aztán hirtelen elvesztettük Nagy Kopeczky Kálmánt. Nagyon nehéz helyzetben volt a bábszínház, nekem szükségszerű volt a váltás, ezért a 13 éves művelődésszervezői tapasztalatommal átigazoltam a Cimborák Bábszínházhoz – mesélte.
Az első két év a túlélésről szólt. A bábstúdió felújítása és a társulat bővítése volt a cél. 2015-ben a bábszínháznak 3 állandó alkalmazottja volt, ma már 10, és szeretné, ha ideális alkotói körülmények között tudnának dolgozni. Önálló intézményként, megfelelő infrastruktúrával, jó csapattal, lehetőséget teremteni vendégalkotóknak, hogy minél több jó minőségű, teljes értékű bábszínházi produkció születhessen.
– Nagy Kopeczky Kálmán bábszínházi világlátásán keresztül ismertem meg és szerettem meg a műfajt. A bábszínház lehetőséget jelent számomra: hogyha eszközrendszerét és formanyelvét megfelelőképpen használjuk, akkor olyan üzeneteket és tartalmakat vagyunk képesek közvetíteni, amelyek lélektől lélekig hatnak – tette hozzá.
A feltöltődést az olvasás, a zenehallgatás jelenti. Szeret előadásokat, filmet nézni, a családi társasjáték is jó kikapcsolódási lehetőség.
Ha most lenne tinédzser, s szakmát kellene választania, nem lenne könnyű dolga.
– A lehetőségek tárháza széleskörű, ezért választani nem egyszerű. Azt vallom, hogy olyan szakmát érdemes választani, ami számodra fontos, amit hittel és meggyőződéssel tudsz gyakorolni, mert akkor van esély arra, hogy emberi mivoltodban is fejlődhess.
Tanulni kell és itthon is jól meg lehet élni. Egy szó: informatika. Sok sikert.
Sajnos egyre többen legyintenek, amikor a tanulást emlegetik, aztán amikor nem lelik a helyüket, akkor siránkoznak. Fázisszakemberekre alig van szükség széles e Földön. Fizetést viszont a rendes szakikhoz mérten szeretnék. Az informatikát ne dícsérd, mert maholnap annyi ága lesz, hogy felsorolni eláll a szád. Nálunk pedig inkább akasztják, mint támogatják.
Épp emiatt jó, sok ága van, az ember megtalálhatja azt ami neki jobban tetszik, fekszik és pár ágától eltekintve szakemberhiány van mindenfelé. A kereslet egyelőre csak nő, a munka nagy részét távmunkában is el lehet végezni, a fizetések jók. Itthon is lehet ezreket keresni. Euróban. Legalálisan, becsületesen, nem lopva. Pár dolog kell hozzá : tanulás, elhivatottság, kitartás és logikus gondolkodás.
Mi leszek? Rakodómunkás Belgiumban. Egyesek már bő évtizede mesékből éltetnek, de inkább altatnak. Háromszék Románia alja, kivéve az az 5%, aki humbugból is jól meg tud élni.