Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mohácson már érkezésünk estéjén kaptunk egy kevés ízelítőt a busójárással kapcsolatos szokásokból, és a kezdeti riadalmakat követően hamar megbarátkoztunk a busók maszkás alakjával, akikkel aztán lépten-nyomon összefutottunk az elkövetkező napokban. Másnap a mohácsi városházán indult, ahol hivatalos fogadás keretében mindenkit apró ajándékkal lepett meg a város vezetősége. Az iskolában közös, ismerkedős programon vettünk részt a mohácsi diákokkal, majd együttesen indultunk útnak Budapestre, ahol a Hagyományok Házában zenés, székelyföldi népszokásokat, viseleteket és „legendákat” egymásba fonó előadás részesei lehettünk, mely tartogatott egy pár újdonságot úgy a mohácsi diákoknak, mint nekünk. A Budapestre szánt maradék időt kisebb csoportokra oszolva városnézéssel töltöttük el, elsősorban a budai várat megcélozva, ahonnan beláthatóak a budapesti panoráma legjellegzetesebb tájelemei.
Szombaton Pécsre indultunk. Délelőtt a kerámiájáról híres Zsolnay negyedet fedeztük fel, megtekintettük Gyugyi László lehengerlő gyűjteményét, és élőben néztük végig, hogyan zajlik a cukorkakészítés egy helyi manufaktúrában. A Csontváry-tárlat meglátogatása után szabadon kóborolhattunk a városban, hogy elüssük az időt az estére tervezett színházi előadás előtt. A helyiek vendégszeretetének köszönhetően előadás előtt körbejárhattuk a Pécsi Nemzeti Színház épületét, majd az ottani társulat előadásában néztük meg a Benkő Bence által rendezett Mecseki tigris, vagy amit akartok című, humorral fűszerezett produkciót. Vasárnap Mohácson voltunk, a délelőtti látogatás után a Kanizsai Dorottya néprajzi múzeumban, az egész napot a busójárás kiélvezésére fordítottuk. Ekkorra már a hangulat a tetőfokára hágott, a busók egyre csak szaporodtak a városközpontban, akárcsak a bámészkodók, akik szó szerint a világ minden tájáról érkeztek. A busók fokozott jó hangulata és közvetlensége először enyhén ránk ijesztett, később azonban elkezdtük élvezni az interakciót a szerepükbe magukat teljesen beleélő maszkos alakokkal. Bár legtöbbjük gyalogosan, hangos kolompolás kíséretében közlekedett, találkozhattunk kisebb csoportokkal is, akik a lehető legabszurdabb, nagy valószínűséggel nem túl biztonságos, járművekkel szelték az utcákat. A vásári forgatag egyre csak sűrűsödött, mindenki a felvonulásra és az esti máglyagyújtásra igyekezett.
Hétfőn rövid látogatást tettünk a Mohácsi Történelmi Emlékparknál, majd kezdetét vette a hosszas visszaút. A projekt zárásaként április végén a mohácsi diákok látogatnak el Székelyföldre, látogatásuk fő attrakciója a Szentgyörgy Napok eseményei lesznek.
Damokos Beatrix,
Székely Mikó Kollégium, XI. A