Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A búbos pacsirta közismert madár, a verébnél valamivel nagyobb, zömökebb, fejtetőjén hegyes bóbitát visel. Ott szaladgál a járdán előttünk, a bevásárlóközpontok betonterén az autók között. Legtöbbször párban lehet látni őket, verebek társaságában. Téli, napsütötte napokon kiül az áruház tetejére, és ott dalol.
Egyetlen évszakot sem lehet összehasonlítani a tavaszival madárdal szempontjából.
Az énekesmadaraink a telelő területekről tavasszal érkeznek haza, ekkor legfontosabb dolog számukra a költőterület elfoglalása, megvédése, na meg a pár kiválasztása. A siker érdekében a hím madarak a legjobb formájukat hozzák, és a legintenzívebben, a legszebben kell énekeljenek, hogy meghódítsák a kiszemelt tojó szívét. A tavaszi hajnalokon hangos az erdő a madarak trillázásától, ez a csodálatos koncert pedig a madarászt is kicsalja hallgatózni.
Egyik évben hangfelvételt készíteni jártam ki egy területre, énekes nádiposzáta hangját szerettem volna rögzíteni. Azt kell tudni az énekes nádiposzátáról, hogy egyik legszebb hangú madarunk, ráadásul remek hangutánzó, dalába beleszövi más madarak énekét. Arra voltam kíváncsi a tél folyamán „lopott-e” el idegen országban élő madarak repertoárjából, mert a hazai, közismert madarak közül már hallottam füsti fecske, szarka, feketerigó, sárgarigó, barázdabillegető, gyurgyalag, mezei veréb, nádirigó énekét, mesterien utánozva azokat. Hallottam strófákat, amit nem ismertem, minden bizonnyal ezek voltak Afrikából. A hangfelvételek jól sikerültek, több énekes nádiposzáta hangját is sikerült rögzíteni, amit néha még most is meghallgatok.