Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Áprilisban már a legtöbb vándor itthon van, a hajnali erdő valóságos madárkoncertre ébred, és többnyire ez az oka, hogy a madarászok ezt az évszakot szeretik inkább. Sajnos, olyan tavaszra ébredtünk, hogy korlátozva vagyunk a kijárásban, nem lehet annyi időt kint tölteni és olyan változatos terepre eljárni, mint a korábbi években. Azonban a madárdalról így sem kell teljesen lemondani, és ha már otthon kell ülni, érdemes megfigyelni a kis tollasokat. Ajánlatos kora reggeli időpontot választani, ilyenkor hangosan énekelnek a madarak, így könnyebb észrevenni még egy távolabb lévőt is.
A tömbházak között elsősorban verebekre, galambokra, gerlékre számíthatunk. Most zajlik a nász, így érdekes viselkedésformákat figyelhetünk meg. Továbbá szarkák, csókák, mátyásmadarak kerülhetnek szem elé. A magevő madarak közül láthatunk tengeliceket, zöldikéket, kenderikéket. Korán reggel hallhatjuk a házi rozsdafarkú reszelős énekét.
A tömbház körüli zöldövezetben fenyőrigókat, feketerigókat, énekesrigókat valamint nagy- vagy balkáni fakopáncs ténykedését is felfedezhetjük. A csilpcsalpfüzike, a kis poszáta énekét könnyebb fellelni, mint a madarat meglátni, de ott vannak a környezetünkben a barátposzáták a hazai madárvilág egyik legszebb hangú madarai. A cinegék közül, a széncinege, fenyvescinege, kékcinege fészkel a lakókörnyezetünkben.
Az eget is érdemes kémlelni ragadozó madarak után, de gólya is vitorlázhat át a láthatáron. Hamarosan a haza érkező fecskéket üdvözölhetjük. A tömbházak ablakai sarkában a sárfészket a molnár fecske rakja, ő kicsivel később érkezik haza, mint a füsti fecske. Nagy csetepaték szemtanúi lehetünk a fészekfoglaló veréb és a tulajdonos fecske közt.
A sort még lehetne folytatni, hiszen jóval több madár él körülöttünk, mint mennyit felsoroltunk, nem beszélve az éjszakai életmódot élőkről. Jó madarászást és kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!