Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nyomkövető túrán lehettünk, ahol a túravezetők (Neaguj Csongor, Moraru Norbert) mellett, a Kopó nevű ingyenes applikáció segítségével azonosítottuk be nyomok alapján vadakat. Alaposan megfigyelhettük a friss hóban az őzek, a róka nyomait. Érdekes információkkal gazdagodhattunk a gyerekekkel: pl. hím vagy nőstény egyed járt arra, hogyan állapítjuk meg a haladási irányt, az őzek poroszkáló nyomait figyelhettük meg. A Kopó nevű applikáció novemberben készült el Tóth Zsolt Marcel közreműködésével és a Kárpát-medencei vadállományt lehet vele beazonosítani.
A Rókavárban madármegfigyelésben lehetett részünk, ahol egy speciális madárles van kialakítva és a madarak alaposan megfigyelhetőek egész közelről. Mi láthattuk a széncinkét, fenyvescinegét, kék cinegét, a csuszkát és a szajkót, amint a számukra kitett magvakból tőlünk karnyújtásnyira csemegéztek.
Winkler Melinda a madárfajokkal kapcsolatban tartott tartalmas, interaktív foglalkozást. A foglalkozás ideje alatt a gyerekek ismertető filmet nézhettek meg, majd madárkereső feladatuk volt: a madarak árnyékképei alapján kellett beazonosítani a bemutatott madarakat.
Az eseményt az tette izgalmasabbá, hogy a Sepsi Tour által működtetett Kalandvonat szállított bennünket Sugásfürdőre és vissza.
Miért tartom fontosnak az erdei iskola tevékenységeit?
Az erdei iskola a tanulók aktív, megismerő tevékenységére épít. A tanulás és a megismerés új módjait próbálhatják ki, az érzéki tapasztalás lesz a fontos. A gyerekek kilépnek a megszokott tanulási környezetükből, a környezet adottságaira építő nevelési és tanulási egység lesz. A gyerekek együtt tevékenykednek a társaikkal és más résztvevőkkel (tanár, erdész, vadőr, túravezető). Az ismereteket magának kell felfedeznie, a megfelelő eszközökkel, módszerek felhasználásával. Az erdei iskola biztosítja a szociális tanulás lehetőségét, a személyiség és közösségfejlesztést, ráveszi a gyereket, hogy kommunikáljon, kérdezzen, vegye észre a feladatot.
,,A természet legszebb ajándéka, hogy örömet okoz, ha körülnézünk és megpróbáljuk megérteni azt, amit látunk.” Albert Einstein
Péter Kinga tanítónő