Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ha a világ bármely táján megkérdeznek egy volt Waldorf-diákot, hogy az ötödik osztályról mi a legszebb élménye, nagy valószínűséggel azt feleli: a görög olimpia! És a válasza érthető, hiszen hónapokon keresztül erre az eseményre készülnek az ötödikesek: elméjüket, testüket, lelküket pallérozzák. Történelemből az ókori görögöket tanulmányozzák, zenéből görög énekeket, tanulnak, testnevelésórán az olimpiai próbákra edzenek, kézimunkaórán pedig megvarrják, megfestik a görög ruhájukat.
Így történt ez a sepsiszentgyörgyi Nicolae Colan Általános Iskolába járó ötödikes Waldorf-diákokkal is, akik május 11–12-én vettek részt az első alkalommal Benedekmezőn megszervezett görög olimpiai játékokon.
Az első nap a jelenlévők (akikhez csatlakoztak az iskola hagyományos V. osztályából is néhányan) városállamokba szerveződtek: Athén, Spárta és Korinthosz lakóivá váltak. Közös munkával megalkották zászlóikat, és a helyszínen gyakorolták a gerelyhajítás pontosságát, a birkózás határozottságát, a magas- és távolugrás lendületét a különböző távok leszaladásának technikáit, hogy aztán az olimpia napján, a Szépség, igazság, erő! jelmondat jegyében, népes közönség előtt bizonyítsák rátermettségüket, mozdulataik szépségét, a szaladás könnyedségét.
Nem a versenyszellem kialakítása volt a cél, hanem önmaguk legyőzése, korlátaik feszegetése és a csapatmunka. Jó volt látni, amint a szurkolás, egymás biztatása túllépett a városállamok határain: nem csak csapattársaikért drukkoltak, ujjongtak mindenkiért, aki önmagához mérten magasan teljesített, és vigasztalták azokat, akik nem voltak megelégedve teljesítményükkel.
A rendezvény zárópróbája a maraton volt, amelynek szépségét fokozta, hogy a jelenlévő szülők és kisebb testvérek is bekapcsolódhattak. A záróünnepélyen minden ötödikes koszorút, érmet és oklevelet kapott, a városállam-vezetők mindenkit külön értékeltek, kiemelve azokat a próbákat, amelyeket kimagaslóan teljesítettek, hangsúlyozva a kitartást, a bátorságot, a félelmek legyőzését és az összetartozás fontosságát. Az olimpia igazi görög lakomával zárult: a szülők által készített gyümölcssaláta nemcsak az éhség csillapítására volt kiváló fogás, hanem a nagy melegben hűsítően is hatott.
Köszönet illeti a szülőket, pedagógusokat, akik részt vállaltak abban, hogy sikeres legyen ez a rendezvény, és hogy a jövőben alapul szolgálhasson a romániai magyar Waldorf-diákok történelem-idéző eseményének.
Szonda Kinga, V. Waldorf-osztály vezetője