Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A program célja betekintést nyerni a partnerek óvodai életébe, egymás pedagógiai gyakorlatából ötleteket, módszereket átvenni, tanulni, valamint a program lefolyása alatt szerzett tapasztalatokat bemutatni és megosztani. A kétéves program befejeztével a feldolgozott játékokból egy gyűjtemény lesz összeállítva és közzétéve az érdeklődő pedagógusok számára. A projekt eredményessége céljából fontos a partnerek közti állandó kommunikáció (elektronikus úton), hogy az elvégzett munkákkal kapcsolatos gondolatokat, felmerülő nehézségeket, jövőbeli változtatásokat meg tudjuk beszélni, és az eredményeket közösen, hatékonyan tudjuk értékelni.
Óvodánkból négy magyar – Csibészkék, Szivárvány, Csicsergők, Kincskeresők – és egy román – Fluturașii – csoport kapcsolódott be a programba.
A Csibészkék nagycsoportban a Barátunk a fa – A fa kincs témaheteken a környezettudatos szemlélet alakítása és a fenntarthatóság iránti igény megalapozásával egyidejűleg foglalkoztunk az öröm és szomorúság érzelempárok feldolgozásával is, amely az Erasmus+ program első, októberi témája. Feladatunknak tartottuk a környezettudatos nevelő munkánk által a környezethez fűződő pozitív érzelmi viszony erősítését, a természetvédelem fontosságának tudatosítását, valamint többféle fa megismerését, részeinek megnevezését, hasznosságuk kiemelését. Mindemellett, hogy a gyermekek ismereteket szereztek a fákról, mindennapi tevékenységeinket úgy szerveztük meg, hogy az öröm és szomorúság érzelempárok megélésére és kifejezésére is összpontosítottunk. Gyakorlati tevékenységek által életre keltek, megszólaltak, táncoltak, meséltek a „boldog és a szomorú fák meg levelek”.
Megszólaltak a fából készült hangszerek, és örömmel kísérték a Szélről legeljetek című éneket, a boldog fák vidám zenére táncba hívogatták szomorú társaikat, adott érzelemarcokra ugrálva gyakorolták a Vágom a fát, de micsoda fát mondókát. A Hová mész falevél eléneklése után az arcukról minél magasabbra fújva szélnek engedték szomorú falevelüket, majd földet érve betakarták és elaltatták. A gyermekeknek elnyerte tetszését az érzelemkockák használata, ugyanis jó móka volt többféle érzelmet utánozva mondogatni az ismert mondókákat. A tevékenységek, szabad játékok végén a gyermekeknek lehetőségük volt az általuk elkészített boldog vagy szomorú érzelemarcokhoz állva, illetve kiválasztva azokat, elmondani, hogy miért érezték magukat jól, vagy miért voltak éppen szomorúak. A projekt első partnertalálkozására, a program ünnepélyes indítására és szakmai megbeszélésére november 16–21. között kerül sor Magyarországon, ahol a résztvevők bemutatják országukat, városukat, intézményüket, eddigi tapasztalataikat, játékaikat az ugyanarról kiválasztott és feldolgozott emocionális területről és értékelik az eddigi eredményeket.
Bedőházi Emese Aranka programfelelős és Sikó Réka csapattag